رهگیری و انهدام 3 پهپاد انفجاری توسط ائتلاف عربی در آسمان یمن

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن از اتخاذ تدابیر عملیاتی لازم برای حمایت از شهروندان و تاسیسات اقتصادی سخن گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندهی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، چهارشنبه، 1 سپتامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف 2 پهپاد انفجاری را در فاصله چند دقیقه بر فراز آسمان یمن رهگیری و منهدم کرده است. این بیانیه افزود که ساعاتی بعد سومین پهپاد نیز توسط نیروی هوایی ائتلاف عربی در حریم هوایی یمن مورد هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

در این بیانیه آمده که شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران، در چند روز اخیر با افزایش تنش، شهروندان غیر نظامی را مورد هدف قرار داده‌‌اند.

Advertisement

این بیانیه افزود که نیروهای ائتلاف اقدامات عملیاتی لازم برای حمایت غیر نظامیان و تاسیسات شهری از حملات کور حوثی‌ها را اتخاذ کرده است.

فرماندهی ائتلاف روز گذشته نیز اعلام کرد که نیروهایش یک سکوی متحرک پرتاب پهپادهای انفجاری در صنعا را منهدم کرده است. طبق بیانیه ائتلاف، پهپادهای مهاجم به فرودگاه «ابها» از این سکو به پرواز در آمده بودند.

بیانیه ائتلاف تاکید کرده که این سکو در حین آماده‌سازی برای شلیک یک پهپاد انفجاری مورد حمله قرار گرفت و در جریان آن همگی عناصر مسئول پرتاب پهپاد کشته شدند.

در همین زمینه، ائتلاف عربی ویدیوی انهدام سکوی پرتاب پهپاد را نیز منتشر کرد.

سامانه دفاع هوایی سعودی، روز سه‌شنبه در طی 24 ساعت 2 پهپاد انفجاری برای هدف قرار دادن فرودگاه غیر نظامی «ابها» را رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف عربی روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که 8 نفر بر اثر ترکش حاصل از انهدام پهپاد انفجاری حوثی‌ها در فرودگاه ابها زخمی شدند.

بيانيه ائتلاف افزود كه در نتیجه اين حمله، یکی هواپيماى غيرنظامى از نوع ایرباس 320 آسیب دیده و بخش‌هایی از شیشه‌های جلویی آن خرد شده است. همچنین برخی از تجهیزات پشتیبانی در محوطه فرودگاه نیز آسیب دیده است.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که دومین هجوم حوثی‌ها به فرودگاه غیر نظامی ابها در کمتر از 24 ساعت، جنایت جنگی محسوب می‌شود.

پس از آغاز حملات تروریستی حوثی‌ها به مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی، بسیاری از کشورهای عربی و غربی این حملات را محکوم کردند.

حملات پیوسته حوثی‌ها در حالی انجام می‌گیرد که سازمان ملل متحد تلاش دارد با برقراری آتش‌بس به راه‌حلی صلح آمیز برای جنگ چندین ساله یمن دست یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم