اعلام ریاست «هبت‌الله آخوندزاده» بر حکومت جدید افغانستان

روزنامه «واشینگتن پست» به نقل از جنگجویان محلی از پیشروی‌ گروه طالبان به سوی ولایت پنجشیر خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

طالبان با اشاره به این‌که به زودی رایزنی‌ها درباره تشکیل حکومت جدید افغانستان به پایان می‌رسد، اعلام کرد هبت‌الله آخوند‌زاده، رهبری حکومت جدید این کشور را به دست خواهد گرفت.

طالبان چهارشنبه یکم سپتامبر 2021 اعلام کرد که هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه، ریاست حکومت جدید افغانستان را بر عهده می‌گیرد.

این در حالی است که روزنامه «واشینگتن پست» آمریکا چهارشنبه به نقل از جنگجویان محلی در مواضع درگیری در ولایت پنجشیر، گزارش داد که جنگجویان گروه طالبان به سوی ولایت پنجشیر در حال پیشروی هستند.

ولایت پنجشیر تنها ولایت از ولایت‌های 34 گانه افغانستان است که هنوز از سوی طالبان تصرف نشده و نیروهای جبهه مقاومت افغانستان در آن مستقر شده است.

همزمان با اعلام پیشروی طالبان در پنجشیر، یکی از فرماندهان این گروه ضمن اعلام شکست مذاکرات درباره ولایت پنجشیر از ساکنان این منطقه خواست رهبران جبهه مقاومت را به مذاکره برای دستیابی به صلح متقاعد کنند.

همچنین رسانه‌های افغانستان تایید کردند که گروه طالبان اعلام کرده پیشروی‌هایی میدانی را در نبرد با نیروهای «جبهه مقاومت ملی» در ولایت پنجشیر انجام داده است.

خبرگزاری پژواک افغانستان«Pajhwok» چهارشنبه به نقل از طالبان ادعاهای این گروه مبنی بر تصرف چندین پست ایست بازرسی از دست «جبهه مقاومت» در منطقه شتل در داخل پنجشیر را گزارش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم