اسرائیل: جهان باید طرحی جایگزین برای توافق هسته‌ای با ایران تدوین کند

یائیر لابید: مسأله کشتی حامل سوخت ایران به مقصد لبنان، مسأله‌ای امنیتی است و باید بر این اساس به آن رسیدگی شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که کشورهای آلمان و فرانسه از ایران خواسته‌اند فورا به مذاکرات وین بازگردد، اسرائیل اما از جهان خواست تا به جای مذاکره برای احیای توافق هسته‌ای با ایران به دنبال طرحی جایگزین برای آن باشد.

یائیر لابید، وزیر خارجه اسرائیل چهارشنبه، یکم سپتامبر 2021، با اشاره به این‌که تهران باید تهدید جدی را احساس کند، تاکید کرد که جهان باید طرحی جایگزین را برای توافق هسته‌ای با ایران تهیه کند.

در همین راستا ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه ضمن ابلاغ نگرانی پاریس نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای تهران به حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، از این کشور خواسته تا فورا به مذاکرات وین بازگردد.

همزمان با آن وزارت خارجه آلمان نیز با بیان این‌که مذاکرات وین بی‌پایان نخواهد ماند از ایران خواست هر چه سریع‌تر به مذاکرات بازگردد.

وزیر خارجه اسرائیل در بخش دیگری از اظهارات خود مجددا توضیح داد که مسأله کشتی حامل سوخت ایران به مقصد لبنان، مسأله‌ای امنیتی است و باید بر این اساس به آن رسیدگی شود.

شایان ذکر است که عبداللهیان، وزیر خارجه ایران دوشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ایران، اظهار داشت که «طرف دیگر می‌داند در نهایت دولت جدید به دو یا سه ماه نیاز دارد تا مستحکم شده و درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند.»

در حالی که مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای با انتخاب ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری تندرو ایران به تعلیق درآمده و تعیین زمان ازسرگیری دور هفتم این مذاکرات به روی کار آمدن دولت جدید ایران موکول شده، با این وجود به‌نظر می‌رسد تا ماه اکتبر یا نوامبر دولت ایران آمادگی از سرگیری مذاکرات وین را نخواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید