آمریکا حمله حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی «ابها» سعودی را محکوم کرد

ایالات متحده آمریکا بر پایبندی خود به شراکت راهبردی بلندمدت با پادشاهی عربی سعودی و حمایت از ریاض در دفاع از مردم و خاک این کشور تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه سعودی حملات شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه بین‌المللی «ابها» در پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد. بلینکن، سه‌شنبه 31 اوت ضمن محکوم کردن حملات شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه ابها گفت حملات حوثی‌ها غیرنظامیان در سعودی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

بلینکن با اشاره به این‌که «سعودی از ابتدای امسال تاکنون در معرض 240 حمله حوثی قرار گرفته است.» افزود که «حملات حوثی‌ها غیرنظامیان در سعودی را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

Advertisement

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که حملات حوثی‌ها مردم سعودی و بیش از 70 هزار آمریکایی در این پادشاهی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

او در همین راستا افزود که «حوثی‌ها حملات‌شان در یمن و به‌ویژه در استان مارب را تشدید کرده‌اند» و افزود که «حمله حوثی‌ها به مارب بحران انسانی را تشدید می‌کند.»

در واکنش به حمله‌شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه «ابها» سعودی، سفارت ایالات متحده آمریکا در این پادشاهی نیز این حمله حوثی‌ها را محکوم کرد.

سفارت آمریکا در ریاض، سه‌شنبه، طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله «هولناک» حوثی‌ها به فرودگاه «ابها» از این گروه شبه‌نظامی خواست حملات‌شان علیه غیرنظامیان را متوقف و در جهت ایجاد راهکاری برای پایان دادن به جنگ در یمن گام بردارند.

بیانیه سفارت آمریکا همچنین حملات حوثی‌ها را «تهدیدی علیه جان‌ها و چشم‌انداز صلح در یمن» دانسته و تاکید کرد که ایالات متحده همچنان به شراکت راهبردی بلندمدت با سعودی و حمایت از این کشور در دفاع از مردم و خاک آن پایبند است.

حمله به فرودگاه ابها «جنایت جنگی» است

فرماندهی ائتلاف عربى حمایت از دولت قانونی یمن‌ صبح سه‌شنبه از خنثی‌کردن دومین حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه «ابها» در جنوب سعودی، خبر داد.

ائتلاف حمله دوم حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابها طی 24 ساعت را «جنایت جنگی» عنوان کرد.

طبق بیانیه ائتلاف، در نتیجه اصابت برخی ترکش‌ها به داخل محوطه داخلی فرودگاه 8 تن از کارکنان فرودگاه مجروح شدند.

بيانيه ائتلاف افزود كه در نتیجه اين حمله، یک هواپيماى غيرنظامى از نوع ایرباس 320 آسیب دیده و بخش‌هایی از شیشه‌های جلویی آن خرد شد. همچنین برخی از تجهیزات پشتیبانی در محوطه فرودگاه نیز آسیب دیده است.

هدف قرار دادن سکوی پرتاب پهپادهای حوثی

ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد، سکوی پرتاب دو پهپاد انفجاری حوثی‌ها در صنعا، پایتخت یمن، که فرودگاه ابها سعودی را هدف قرار داده بود بمباران و نابود شد.

ائتلاف تایید کرد که در جریان این هدف‌گیری عناصر مسئول پرتاب پهپادها کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم