.
.
.

کشته‌شدن 2 فرمانده «داعش» و بازداشت یکی دیگر در استان «دیالی» عراق

گروه رسانه‌ای امنیتی چهارشنبه، اعلام کرد «تلاش تروریستی» برای هدف قرار دادن تجمعات شهروندان در بغداد خنثی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه رسانه امنیتی در عراق، شامگاه یکشنبه گزارش داد که سازمان امنیت این کشور دو فرمانده «داعش» را به قتل رسانده و نفر سوم را در شمال شرقی استان دیالی بازداشت کرده است.

این زیر مجموعه امنیتی در بیانیه خود گزارش داد که: «سازمان امنیت عراق عملیات پاکسازی مخفیگاه‌های داعش در مناطق عایشه و وادی الشای را انجام داد، و منجر به قتل دو فرمانده داعش و بازداشت یک فرمانده مهم دیگر که مسئولیت پشتیبانی لجستیکی در این مناطق را به عهده داشت، شد.

در این عملیات همچنین مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات ضبط شده است.

در این بیانه ضمن تاکید بر ادامه روند این عملیات آمده است: «عملیات پاکسازی بقیه مناطق نیز ادامه دارد».

این گروه رسانه‌ای روز چهارشنبه، اعلام کرد که آنچه را «تلاش تروریستی» برای هدف قرار دادن تجمعات شهروندان در بغداد نامید، خنثی شده است. همچنین خبر از بازداشت یک ستیزه‌جوی داعشی که مسئول حمله به دکل‌های برق در استان دیالی بود را داد.

در بیانیه این زیر مجموعه امنیتی آمده است که نیروهای امنیتی متوجه «یک فرد نقاب‌دار سوار بر موتورسیکلت شده‌اند که اقدامات او شبهه آنها را برانگیخت و از این روی، او را تحت تعقیب قرار دادند». این عملیات باعث شد که او اسلحه و مواد منفجره همراه خود را قبل از فرار در منطقه «وشاش» در بخش «کرخ» رها کند.

در بیانیه دیگری، این گروه امنیتی گفته است که آژانس امنیت و تحقیقات فدرال در وزارت کشور، 3 تن دیگر از اعضای داعش، که به دکل‌های انتقال نیرو در دیالی حمله کرده‌اند را بازداشت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم