.
.
.

پدافند سعودی یک موشک بالستیک و 3 پهپاد انفجاری حوثی را سرنگون کرد

تاکید ائتلاف عربی بر خنثی کردن تلاش‌ خصمانه حوثی‌ها علیه غیرنظامیان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، دوشنبه 30 اوت، از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی که به سمت شهر جازان شلیک شده بود، خبر داد.

ائتلاف تأکید کرد که توانایی پدافند هوایی سعودی همه تلاش‌های بیهوده شبه‌نظامیان حوثی را خنثی کرده است.

شبه‌نظامیان حوثی، شامگاه یکشنبه 29 اوت نیز سه پهپاد انفجاری به سوی منطقه «خمیس‌ مشیط» پرتاب کردند که این سه پهپاد، توسط پدافند سعودی رهگیری و منهدم شد.

ائتلاف عربی ضمن تاکید بر خنثی‌سازی تمام تلاش‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان و مناطق مسکونی، اعلام کرد که همه تدابیر و اقدامات عملیاتی لازم برای دفاع از غیر نظامیان در مناطق مسکونی را اتخاذ خواهد کرد .

گفتنی است که پدافند نیروهای ائتلاف عربی، شامگاه ‌شنبه، 28 اوت 2021، نیز یک پهپاد انفجاری که به سوی جنوب سعودی هدایت شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

حملات شبه‌نظامیان حوثی در شرایطی انجام می‌گیرد که سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس در یمن به‌منظور از سرگیری مذاکرات با هدف دستیابی به راه حل مسالمت‎ آمیز برای پایان دادن به سالها درگیری تلاش می‌کند.

حملات مکرر حوثی‌ها به مناطق غیرنظامی و اقتصادی در سعودی تاکنون با محکومیت چندین کشور عربی و غربی مواجه شده است. این کشورها ضمن تاکید بر حمایت از پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن کشور، حملات این گروه تروریستی مسلح مورد حمایت تهران را به‌شدت محکوم کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم