.
.
.

ارتش یمن: 23 عنصر شبه‌نظامی حوثی در غرب استان مأرب كشته شدند

در حملات توپخانه‌ای ارتش یمن و جنگنده‌های ائتلاف 3 دستگاه خودرو نظامی و 3 نفربر زرهی حوثی منهدم و سرنشینان آن کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن از کشته شدن بیش از 23 عنصر شبه‌نظامی حوثی و زخمی شدن تعدادی دیگر در جبهه الکساره، در غرب استان مأرب خبر داد.

منابع نظامی ارتش یمن دوشنبه 30 اوت، اعلام کردند که در درگیری نیروهای دولت قانونی یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، بیش از 23 عنصر شبه‌نظامی حوثی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

یک منبع نظامی ضمن تایید این خبر به مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن، گفت:« 3 دستگاه خودرو نظامی شبه‌نظامیان حوثی در حملات توپخانه‌ای ارتش و 3 دستگاه نفربر زرهی آنها در حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، منهدم شده و همه سرنشیان آن کشته شدند».

پیش از آن نیز ارتش خاطرنشان کرده بود که نبردهای تهاجمی و پیشروهای عمده در جبهه‌های این استان ادامه داشته، و موجب کنترل ارتش بر نهادهای مهم حکومتی شده است. سرتیپ عبده مجالی، سخنگوی ارتش، جمعه گذشته، در پی دیدار بار روزنامه‌نگاران نتایج نبردهای روزهای گذشته را ارائه کرد.

شایان ذکر است که اصرار حوثی‌ها بر ادامه جنگ برای به کنترل گرفتن کامل استان مارب طی ماهها جنگ، بر شدت رنج و درد هزاران نفر از آوارگان در این استان افزوده و اعتراض‌های بین‌المللی را برانگیخته است.

بیش از یک میلیون آواره یمنی در مناطق پیرامونی این استان مستقر شده‌اند که ادامه جنگ اوضاع آنها را بحرانی‌تر کرده است.

به‌رغم انتقادهای بین‌المللی شبه‌نظامیان حوثی از ماه فوریه گذشته تاکنون همچنان به دنبال تصرف شهر هستند که با مقاومت شدید نیروهای دولتی و مردمی قبایل، پیشرفت چندانی حاصل نکرده و متحمل تلفات سنگینی شدند.

حوثی‌ها در ادامه نقض‌ها و جنایت‌های جنگی خود همچنان با موشک و پهپاد به مناطق مسکونی غیرنظامی حمله می‌کنند و باعث کشته و مجروح شدن بسیاری از غیرنظامیان می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم