سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی که به سوی سعودی هدایت شده بود

ائتلاف عربی: همه اقدامات عملیاتی برای حفاظت از غیر نظامیان را انجام دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، از سرنگونی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی که به سوی منطقه «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، شامگاه ‌شنبه، 28 اوت 2021، ائتلاف عربی اعلام کرد، نیروهای این ائتلاف موفق شدند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران را که به سوی منطقه جنوبی سعودی به پرواز درآمده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

Advertisement

ائتلاف تاکید کرد که همه تدابیر و اقدامات عملیاتی لازم برای دفاع از غیر نظامیان مناطق مسکونی و مقابله با هر تهدید قریب الوقوعی را انجام می‌دهد.

گفتنی است که ائتلاف عربی، بامداد روز جمعه نیز اعلام کرده بود که پدافند سعودی یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی «خمیس مشیط» در پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود، را رهگیری و در آسمان منهدم کرده است.

حملات مکرر شبه‌نظامیان حوثی در شرایطی انجام می‌گیرد که سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس در یمن به‌منظور از سرگیری مذاکرات با هدف دستیابی به راه حل مسالمت‎ آمیز برای پایان دادن به سالها درگیری تلاش می‌کند.

حملات مکرر شبه‌نظامیان حوثی به مناطق غیرنظامی و اقتصادی در سعودی تاکنون با محکومیت چندین کشور عربی و غربی مواجه شده است. این کشورها ضمن تاکید بر حمایت از پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن کشور، حملات این گروه تروریستی مسلح مورد حمایت تهران را به‌شدت محکوم کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم