.
.
.

«داعش» نام عامل انتحارى فرودگاه كابل را منتشر كرد

بر اساس بیانیه «داعش خراسان»، نام عامل انتحاری عبدالرحمن لوگری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاخه خراسان گروه «داعش»، نام و عکس عامل انتحاری روز گذشته انفجار فرودگاه کابل را فاش کرد که در آن ده‌ها تن از جمله 13 سرباز آمریکایی کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

داعش روز پنجشنبه، ضمن قبول مسولیت این انفجار تروریستی، مدعی شد که یکی از اعضای این گروه، عامل حمله انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل بوده است. در بیانیه «داعش خراسان» که توسط خبرگزاری «اعماق» منتشر شده، نام عامل انتحاری «عبدالرحمن لوگری» عنوان شده است.

در این بیانیه‌ آمده است که «ستیزه‌جو»ی آنها موفق شد با غلبه بر تمام استحکامات امنیتی، فاصله خود را به «حداکثر پنج متر از نیروهای آمریکایی» برساند.

به گفته مقامات آمریکایی و افغان، شمار کشته‌شدگان حمله به فرودگاه کابل به 103 نفر افزایش یافته است، این در حالی است که کانال آمریکایی «فاکس نیوز» مدعی شد که صدها شبه‌نظامی داعش در نزدیکی فرودگاه کابل مستقر شده‌اند.

در همین زمینه پنتاگون با اعلام اینکه عاملان این حمله دو ستیزه‌جو بودند، از کشته‌شدن 13 سرباز آمریکایی و زخمی شدن 18 سرباز دیگر خبر داد، همچنین وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که دست‌کم 90 افغانستانی کشته و 150 نفر دیگر زخمی شده‌اند، اما با توجه به دشواری رسیدن به بیمارستان‌ها، انتظار می‌رود شمار تلفات افزایش یابد.

ژنرال کنت فرانک مک کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا، در یک نشست خبری در مقر وزارت دفاع «پنتاگون» تصریح کرد که گروهی از عناصر داعش ضمن اقدام به حمله علیه فرودگاه کابل، متعاقبن اقدام به درگیری مسلحانه و تیراندازی کردند.

این مقام ارشد نظامی با اظهار بی‌اطلاعی از نقش طالبان در این حمله افزود: «هیچ اطلاعی ندارم که آیا طالبان اجازه حمله به فرودگاه کابل را داده باشد؟» او نیز تاکید کرد که: «عامل انتحاری هنگام عبور از دروازه فرودگاه مورد بازرسی قرار گرفت».

با وجود اینکه مک کنزی طالبان را مسئول این حمله ندانست، اما خاطر نشان کرد که آنها باید محدوده امنیتی اطراف فرودگاه که مقصد هزاران افغانستانی پس از کنترل این گروه بر کشور بوده را تامین کند. او همچنین افزود که ایالات متحده اطلاعات مربوط به حملات احتمالی را با طالبان در میان گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم