.
.
.

برگزاری بزرگترین همایش فناوری «Launch» در سعودی

با امضای قراردادهای بزرگ با غول‌های فناوری جهان، پادشاهی عربی سعودی به قطب اول فناوری در منطقه تبدیل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بزرگترین رویداد فناوری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تحت عنوان همایش فناوری Launch چهارشنبه، 25 اوت، فعالیت‌های خود را در ریاض، پایتخت پادشاهی عربی سعودی آغاز کرد.

این رویداد همچنین شاهد عرضه طرح‌های ابتکاری جدیدی با مشارکت 10 غول فناوری جهان خواهد بود.

عبدالله بن عامر السواحه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی در سخنرانی مراسم افتتاحیه این همایش از ساخت اولین تراشه‌های هوشمند با قابلیت‌های کاربرد تجاری، نظامی و غیرنظامی در داخل این پادشاهی به وسیله دستان پرتوان و مغزهای مبتکر سعودی خبر داد.

السواحه توضیح داد که این تراشه‌های هوشمند ساخت سعودی دارای قابلیت پردازش 60 هزار برابر نمونه‌ کار رفته در سفر به ماه، تلفن‌های هوشمند و سایر تراشه‌های به کار رفته در محصولات شرکت‌های بزرگی همچون اپل، گوگل، مایکروسافت و IBM، سیسکو، اوراکل و علی‌بابا است که 60 درصد توان ابتکاری و ارزش نامیه 10 غول فناوری جهان را تشکیل می‌دهند.

وزیر فناوری اطلاعات سعودی گفت که این غول‌های فناوری با شراکت با تعدادی از طرف‌های سعودی متخصص در زمینه فناوری اطلاعات «قراردادهایی جهانی را به امضا خواهند رساند تا پادشاهی عربی سعودی به قطب اول فناوری در منطقه تبدیل شود.» او همچنین بیان کرد که سعودی طرح‌‌های فناوری تخصصی را در زمینه‌های اقتصاد دیجیتال، فضا و ابتکار راه‌اندازی خواهد کرد.

این وزیر سعودی گفت که این دستاورد در راستای رویکرد شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در زمینه اقتصاد دیجیتال، فضا و ابتکار و تحقق آرمان«ساختن آینده‌ای بزرگ برای وطنی پر‌عظمت و ملتی عظیم‌تر»، با شراکت میان بخش‌های دولتی و غیرانتفاعی و خصوصی سعودی محقق شده است.