.
.
.

نیویورک تایمز: اسرائیل به حملات سری علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد

تاکید اسرائیل بر مخالفت با تلاش‌های صورت گرفته به رهبری آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«نیویورک تایمز» نوشت، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر به ایالات متحده آمریکا تاکید کرده که تل‌آویو به حملات سری خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد و با تلاش‌های صورت گرفته به رهبری آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای 2015 مخالفت خواهد کرد.

این روزنامه از نفتالی بنت نقل کرد که سه‌شنبه 24 اوت، در آغاز سفر او به ایالات متحده آمریکا گفته که به گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با آن مخالف است، ادامه می‌دهد.

نیویورک تایمز به نقل از نخست وزیر اسرائیل گفته است که او استراتژی جدیدی را برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران به کاخ سفید پیشنهاد خواهد کرد.

این موضع اسرائیل پس از آن اعلام شده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیرا در گزارش خود ازدست‌یابی ایران به پیشرفت‌ها و فناوری‌های جدیدی برای توسعه غنی‌سازی با درصد‌های بالای اورانیوم خبر داده است.

بنت در همین راستا گفته که در کاخ سفید گفت‌وگوهایی را با مقامات آمریکایی با محوریت برنامه هسته‌ای ایران انجام خواهد داد.

او اعلام کرد که در سفر به ایالات متحده آمریکا تعدادی از پرونده‌ها و در راس آن پرونده هسته‌ای ایران را با توجه به پیشرفت‌های اخیر هسته‌ای تهران، مورد بررسی قرار می‌دهد.

از سویی اوفیر جندلمان، سخنگوی دفتر نخست وزیری اسرائیل به نقل از نفتالی بنت گفت که او هنگام ترک اسرائیل به مقصد واشینگتن گفته که به خصوص طرح‌های مقابله با برنامه هسته‌ای ایران ومصونیت برتری نظامی اسرائیل را با مقامات آمریکایی مورد بررسی قرار خواهد داد.

جندلمان گفت که نخست وزیر اسرائیل در سفر به واشینگتن با جو بایدن، و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه و لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

از طرفی جن ساکی، سخنگوی دولت آمریکا نیز چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که جو بایدن، در 26 اوت جاری در کاخ سفید میزبان نفتالی بنت، خواهد بود. او گفت که بایدن و بنت درباره مسائل مهم مربوط به امنیت منطقه‌ای و جهانی و از آن جمله ایران به گفت‌وگو و رایزنی خواهند پرداخت.

سخنگوی کاخ سفید گفت که این سفر نیز فرصتی برای بررسی تلاش‌های پیشبرد صلح، امنیت و رفاه برای اسرائیلی‌ها و فلسطینیان و همچنین به سوی آینده‌ای با ثبات و آرامش برای منطقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم