شکایت سعودی به «سازمان تجارت جهانی» علیه عوارض اروپایی

عوارض ضد دامپینگ اروپایی علیه واردات یک ترکیب شیمیایی از سعودی اعمال شده است که در تولید الیاف مصنوعی و بطری‌های پلاستیکی استفاده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی علیه اتحادیه اروپا به خاطر اعمال عوارض ضد دامپینگ بر واردات یک ترکیب شیمیای از این کشور که در تولید الیاف مصنوعی و بطری‌های پلاستیکی استفاده می‌شود، به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

سعودی در شکایت مورخ 17 اوت، که پنج‌شنبه گذشته به اعضای سازمان تجارت جهانی ارسال شد، گزارش داد که اتحادیه اروپا به طور ناعادلانه‌ای موقتا عوارض ضد دامپینگ بر واردات اتیلن گلیکول وضع کرده است.

این ترکیب شیمیایی در انواع فرآیندهای صنعتی شامل تولید الیاف پلی‌استر و اجزای سازنده بطری‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.

همچنین این محصول در تولید خنک کننده موتور به عنوان ضد انجماد، حلال و عامل خشک کننده در خطوط لوله گاز طبیعی و موارد دیگر کاربرد دارد.

این شکایت‌نامه، اتحادیه اروپا را متهم می‌کند که با استفاده از روش‌های نادرستی سعی بر آن دارد تا قیمت کالای وارداتی از سعودی را پایین نشان دهد که این در تناقض با قوانین تجارت بین‌المللی است.

منظور از دامپینگ یا قیمت‌شکنی، فروش یا صادرات یک کالا با قیمتی کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی کشور تولید کننده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم