الکاظمی بمباران بیمارستان سنجار توسط ترکیه را محکوم کرد

در بمباران بیمارستان سنجار توسط ترکیه 8 نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته امنیت ملی در شورای وزیران عراق ضمن محکوم کردن«اقدامات نظامی یک‌جانبه از ترکیه» در شمال این کشور آن را برخلاف اصول حسن هم‌جواری خواند.

دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق، مصطفی الکاظمی، چهارشنبه 18 اوت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیته امنیت ملی در شورای وزیران عراق با استفاده از خاک این کشور از سوی هر طرفی برای هر گونه تصفیه حساب‌های سیاسی مخالف است.

در این بیانیه ضمن «مخالفت و محکومیت حملات ترکیه به منطقه سنجار» در شمال عراق، این اقدامات یکجانبه ترکیه که «به اصول حسن همجواری لطمه می‌زند» محکوم شد.

بر اساس اعلام مقامات محلی شمال عراق، تعداد قربانیان بمباران ترکیه که بیمارستانی در شهر سنجار را هدف قرار داده بود به 8 نفر افزایش یافت.
بنا به گزارش‌ها، این بیمارستان به بهانه حضور عضوی از حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در آن بمباران شده است.

مقامات محلی نیز در بیانیه‌ای ضمن اعلام اسامی قربانیان این حمله، تعداد کشته شدگان در بمباران ترکیه را 8 نفر گزارش کردند که از جمله آنها 4 پیکارجو از هنگ 80 و 4 کارمند بیمارستان هستند.

گفتنی است بیمارستان سنجار در پی حمله سه‌شنبه که با یک فروند پهپاد صورت گرفت، به طور کامل منهدم شد.

جلال خلف باسو، معاون فرمانداری سنجار، سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که «ساختمان این بیمارستان در اثر 3 حمله پهپادی به طور کامل ویران شده است.»

شایان ذکر است که «هنگ 80» بخشی از نیروهای حشد الشعبی وابسته به دولت عراق هستند. این هنگ سابقا به «یگانهای حفاظت از سنجار» معروف بوده که با حمایت حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در سال 2014 سازماندهی شد. این یگان‌ها در برابر حمله داعش به شهر سنجار مقاومت کرده بودند.

ترکیه همواره عملیاتی را علیه پایگاه‌های پشتیبان(پ ک ک) در شمال عراق انجام می‌دهد که از جمله در این عملیات‌ها، یک فرمانده برجسته «هنگ 80» دوشنبه در سنجار کشته شد.

از سویی عراق بارها حملات ترکیه به شمال این کشور را محکوم و سفیر ترکیه را در بغداد را احضار کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید