گفت‌وگوی اردوغان با یک هیات اماراتی درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای

اردوغان: اگر مذاکرات با ابوظبی به خوبی پیش رود امارات سرمایه‌گذاری‌های کلانی در ترکیه خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا از هیئت اماراتی به ریاست شیخ طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی استقبال کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه چهارشنبه 18اوت، با یک هیئت اماراتی به ریاست شیخ طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات دیدار و گفت‌وگو کرد.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، (وام)، در این دیدار دو طرف «بر ضرورت تقویت روابط دوجانبه بین امارات متحده عربی و جمهوری ترکیه، به ویژه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های حمل و نقل، بهداشت و انرژی به منظور تحقق منافع مشترک فی‌مابین دو کشور تاکید کردند».

در این دیدار تعدادی از موضوعات منطقه‌ای مورد اهتمام مشترک نیز مورد بحث قرار گرفت.

همچنین در این دیدار، شیخ طحنون سلام‌های شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور را به اردوغان منتقل کرد، در مقابل رئیس جمهوری ترکیه نیز از این مسئول اماراتی خواست تا سلام‌ها و آرزوهای او برای تندرستی و سلامتی همیشگی شیخ خلیفه و شیخ محمد را به آنها منتقل کند.

اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر در رابطه با این دیدار گفته بود که «اخیرا تماس‌هایی با ابوظبی انجام و پیشرفت‌هایی حاصل شده است». او افزود که:« اگر مذاکرات به شکل خوبی پیش برود امارات سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در ترکیه انجام خواهد داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم