سعودی: امیدواریم در اسرع وقت اوضاع افغانستان به ثبات برسد

تاکید پادشاهی سعودی بر ایستادن در کنار ملت افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در واکنش به تحولات جاری افغانستان پادشاهی عربی سعودی ضمن ابراز امیدواری به ثبات اوضاع افغانستان، در اسرع وقت، بر ایستادن خود در کنار مردم این کشور برادر، تاکید کرد.

وزارت خارجه سعودی، دوشنبه 16اوت، اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی با اهتمام تحولات جاری در افغانستان را دنبال می‌کند و امیدوار است در اسرع وقت اوضاع این کشور به ثبات برسد.

به گزارش «العربیه» سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد که جنبش طالبان و همه طرف‌های افغانی برای حفظ امنیت، ثبات، جان‌ها و دارایی‌ها در این کشور اقدام کنند.

پادشاهی سعودی در عین حال همچنین تاکید کرد که در کنار ملت کشور برادر افغانستان و انتخاب‌های آنها که خود به دور از دخالت کسی اتخاذ می‌کنند، می‌ایستد.

سعودی دیروز یکشنبه همه اعضای نمایندگی دیپلماتیک خود را از افغانستان تخلیه کرد و در این راستا در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه اعضای سفارت این کشور در کابل سالم به وطن خود منتقل شدند.

این تصمیم سعودی پس از آن اتخاذ شد که گروه طالبان با ورود به کابل، پایتخت افغانستان، بر کاخ ریاست جمهوری این کشور مسلط شدند و کشورهای غربی نیز دوشنبه برای تخلیه اتباع خود از افغانستان به تکاپو افتادند.

از سویی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان با ورود جنگجویان طالبان به پایتخت فرار کرد و گفت که این تصمیم او با هدف جلوگیری از خونریزی اتخاذ شده است. ریاست جمهوری افغانستان هم در این راستا گفته که به دلایل امنیتی قادر به ارائه جزئیاتی درباره تحرکات غنی نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم