حسن نصرالله: قطعا از ایران بنزین وارد می‌کنیم

لبنان با کمبود شدید سوخت روبرو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان خبر داد که طرح واردات بنزین و سوخت از ایران نهایی شده است و در چند روز آینده، جدول زمانی واردات را به مردم لبنان اطلاع خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک‌شنبه 15 اوت 2021، نصرالله گفت: «به شما اطمینان می‌دهم به امید خدا به‌طور حتم از ایران بنزین و گازوئیل می‌آوریم.»

لبنان با کمبود شدید سوخت روبرو است؛ این موضوع باعث ایجاد صف های طولانی در ایستگاه‌های خدمات رسانی و خاموشی طولانی مدت در این کشور شده است. بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها و سایر امکانات ضروری در این کشور دچار بحران شده‌اند.

دبیرکل حزب‌الله با اجرایی کردن این طرح به‌دنبال تامین مشکل سوخت شهروندان لبنان و کمک به متحدان خود در تهران است.

پیش‌تر در ماه ژوئن، نصرالله از مذاکره با مقامات تهران در زمینه واردات سوخت خبر داده بود.

هفته گذشته لبنان شاهد اعتراضات گسترده شهروندان این کشور همراه بود. تظاهرکنندگان در لبنان، روز جمعه، 22 مرداد، پس از آنکه تصمیم بر لغو کامل یارانه سوخت توسط رئیس بانک مرکزی لبنان گرفته شد به خیابان‌ها آمدند.

در این اعتراضات، معترضان خواستار اتمام فساد گسترده و سوءمدیریت در این کشور شدند.

از طرفی، بحث واردات سوخت از ایران به لبنان در حالی صورت می‌گیرد که ایران خود در سال‌های گذشته با بحران مالی و مشکلات فراوان اقتصادی مواجه بوده است.

این در حالی است که در پی افزایش ناگهانی بهای بنزین در ایران، در آبان 98 منجر به اعتراضات مردمی شد.

حکومت ایران آمار دقیقی از تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان 98 منتشر نکرده اما «رویترز»، در گزارشی به نقل از منابع داخلی وزارت کشور، تعداد کشته‌شدگان را نزدیک به 1500 نفر اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم