دستور الکاظمی برای تشکیل ستاد حراست و حفاظت از دکل‌های برق در عراق

اخیرا وزارت کشور عراق قراردادی با یک شرکت چینی برای خرید پهپاد جهت حراست و حفاظت از خطوط توزیع برق در این کشور امضا کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی حملات مکرر به دکل‌های برق و از کار انداختن شبکه توزیع و انتقال برق در چندین استان عراق، مصطفی‌ الکاظمی، نخست وزیر این کشور با فرمان آماده‌باش به همه دستگاه‌‌های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی آنها را مأمور کرد از دکل‌ها و شبکه توزیع و انتقال برق محافظت کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، «مصطفی الکاظمی» جمعه 13 اوت، در نشست امنیتی فوق‌العاده به همه دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و یگان‌های نظامی کشور عراق دستور داد برای جلوگیری از هرگونه اقدامات خرابکارانه در تأسیسات برق‌رسانی این کشور به حالت آماده‌باش درآمده و تعداد نیروهای خود در این تاسیسات را دو برابر کنند.

الکاظمی همچنین دستور تشکیل ستاد بحران برای حراست و محافظت از دکل‌ها و شبکه برق‌رسانی عراق را صادر کرد و خواستار اتخاذ تدابیر جدیدی برای محافظت از این تاسیسات شد.

وزارت برق عراق پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از حمله به دو دکل برق‌رسانی در کربلا با استفاده از بمب‌ خبر داده بود.

در بیانیه وزارت برق عراق آمده بود که خط انتقال و توزیع برق «با استفاده از بمب‌ هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفته که در اثر این حملات 2 دکل برق‌رسانی در کربلا منهدم شد».

در ادامه بیانیه آمده بود: «این حمله ساعت 4 بامداد انجام شد و منجر به تخریب کامل هر دو دکل برق‌رسانی و از کار افتادن کامل عملیات برق‌رسانی شد».

ساعاتی پیش از آن نیز وزارت برق عراق از آسیب جدی به 7 دستگاه ترانسفورماتور برق‌رسانی در «کرکوک» بر اثر حملات تروریستی خبر داد.

شایان ذکر است، اخیرا حملات مکرر علیه دکل‌‌ها و شبکه‌های‌ انتقال و توزیع برق به ویژه دکل‌های واقع در مناطق غیر مسکونی میان شهرها در چندین استان عراق باعث شد تا وزارت کشور عراق قراردادی با یک شرکت چینی برای خرید پهپاد جهت حراست و حفاظت از خطوط توزیع برق امضا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم