خسارت‌های انسانی و مادی حوثی‌ها در دو جبهه رحبه و الخنجر یمن

ارتش و مقاومت مردمی یمن با نصب کمین در جبهه استراتژیک الخنجر در شمال استان الجوف گروهی از حوثی‌ها را هدف قرار داده و خسارت‌های سنگینی به آنها وارد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام مرکز اطلاع رسانی ارتش یمن گروه شبه‌نظامی کودتاگر حوثی همچنین زیر آتش نیروهای ارتش و مقاومت مردمی این کشور و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف در جنوب غربی استان مأرب متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند.

به گفته این مرکز نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی جمعه 13 اوت، با ضد‌حمله حوثی‌ها را در یکی از مواضع نظامی در جبهه رحبه شکست داده و پس از کشته و مجروح کردن تعدادی از عناصر این گروه شبه‌نظامی آنها را مجبور به فرار کردند.

همچنین گزارش شده که یگان‌های توپخانه‌ای ارتش یمن تجمع‌ها و تحرکات شبه‌نظامیان حوثی را زیر نظر گرفته و گلوله‌باران کردند و خسارت‌های جانی و مادی بزرگی به آنها وارد ساختند. در این حملات توپخانه‌ای جنگ‌افزارهای حوثی ها نیز منهدم شد و جنگنده‌های ائتلاف نیز نیروهای کمک حوثی را در اطراف همان جبهه هدف قرار دادند.
افزون بر آن روز گذشته، پنج‌شنبه، دهها نفر از شبه‌نظامیان حوثی زیر آتش نیروهای ارتش و جنگنده‌‌های ائتلاف در جبهه استراتژیک الخنجر در شمال استان الجوف کشته و زخمی شدند.

وب‌سایت ارتش یمن به نقل از سرتیپ هادی شلفط، اعلام کرد که نیروهای ارتش با پشتیبانی مقاومت مردمی با گروهی از عناصر حوثی که قصد حمله به مواضعی در جبهه استراتژیک الخنجر در شمال این استان را داشته‌اند مقابله کرده و آنها را هدف قرار دادند.

سرتیپ شلفط توضیح داد که گروه حوثی در کمین نیروهای ارتش گرفتار شده و علاوه بر انهدام جنگ‌افزار و مهمات آنها متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند.
این فرمانده ارتش یمن همچنین گفت که جنگنده‌های ائتلاف در این نبرد نقش برجسته‌ای داشته و نیروهای کمکی و تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران را در این جبهه‌ها هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید