اسرائیل یک پهپاد حزب‌الله لبنان را سرنگون کرد

پهپاد سرنگون شده حزب‌الله غیرمسلح و احتمالا با هدف شناسایی به سوی اسرائیل روانه شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های اسرائیلی از سرنگونی یک فروند پهپاد حزب‌الله لبنان توسط سامانه پدافند هوایی این کشورخبر دادند.

به گفته این رسانه این پهپاد سرنگون شده غیر‌مسلح و احتمالا با هدف شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات به سوی مرزهای اسرائیل روانه شده بود.

Advertisement

در همین راستا ارتش اسرائیل پنج‌شنبه 12اوت، اعلام کرد که یک فروند پهپاد متعلق به حزب‌الله لبنان را پس از آن‌که وارد حریم هوایی این کشور شده بود سرنگون کرده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای کوتاه گفته که این حادثه چهارشنبه رخ داده است.

در این بیانیه آمده که «نیروهایمان با موفقیت این پهپاد را رهگیری و سرنگون کردند و به ممانعت از هرگونه تلاشی برای نقض حاکمیت اسرائیل ادامه می‌دهیم.»

بیانیه ارتش اسرائیلی جزئیاتی فنی درباره این پهپاد منتشر نکرده است و تنها در گزارش‌های رسانه‌ای اسرائیل اعلام شد که این پهپاد غیرمسلح بوده و احتمالا با هدف شناسایی به سوی آسمان این کشورهدایت شده بود.

هفته گذشته یگان‌های توپخانه‌ای اسرائیل در واکنش به حملات پهپادی و موشکی حزب‌الله مناطقی را درجنوب لبنان گلوله‌‌باران کردند و پس از آن جنگنده‌های تل آویو اهدافی را در این کشور بمباران کردند.

تنش و تبادل آتش در مرزهای اسرائیل با لبنان همزمان با آن رخ داد که منطقه در پی حمله پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی در دریای عمان شاهد تنش‌های بی‌سابقه‌ای بود.

در حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی که ایران تاکنون مسئولیت آن را نپذیرفته است دو نفر از خدمه این کشتی، یکی بریتانیایی و دیگری رومانیایی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم