.
.
.

سخنگوی ائتلاف در عراق: انتقال برخی نیروها به کویت تاثیری در ماموریت ما ندارد

سخنگوی ارتش عراق انتقال برخی نیروهای ائتلاف به کویت را از جمله پیامدهای گفت‌وگوی راهبردی با آمریکا دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش»، دوشنبه گفت که ماموریت ائتلاف و نیروهای هم‌پیمان در عراق تغییر نکرده است.

ماروتو در صفحه توییتر خود نوشت: «در ماموریت ائتلاف و شرکایش از جمله نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگه کرد برای شکست داعش و بقایای آن تغییری ایجاد نشده است.»

اظهارات ماروتو در واکنش به انتقال برخی از نیروهای ائتلاف از عراق به کویت صورت می‌گیرد.

در همین رابطه، خبرگزاری «عراق»، به نقل از یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح گفت که انتقال نیروهای ائتلاف بین‌المللی به کویت از جمله نتایج گفت‌وگوی راهبردی بین واشینگتن و بغداد است.

رسول افزود: «نیروهای ائتلاف بین‌المللی که به سمت کویت عقب‌نشینی کردند، اولین یگان‌هایی هستند که از عراق خارج می‌شوند. این اقدام در نتیجه گفت‌وگوی راهبردی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق با مقامات آمریکایی بوده است.»

وی با اشاره به این‌که «روند عقب‌نشینی تا 31 دسامبر آینده ادامه خواهد داشت»، خاطرنشان کرد: «نیروهای آمریکایی باقی‌مانده، مستشار و جهت آموزش هستند و توسط نیروهای عراقی محافظت می‌شوند.»

او ادامه داد که «نیروهای ائتلاف، نیروهای رزمی نبودند چرا که نیروهای عراقی وظیفه رزمی و آزادسازی خاک عراق را بر عهده داشتند.»

گفتنی است که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده شنبه گذشته از انتقال برخی یگان‌های خود از عراق به پایگاه بورینگ در کویت خبر داد.