رهگیری و انهدام دو پهپاد انفجاری حوثی در جنوب سعودی

ائتلاف تاکید کرد که تلاش‌های حوثی‌ها برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان را دفع و خنثی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد، دو پهپاد انفجاری حوثی‌ها که به سمت مناطق مسکونی «خمیس مشیط» واقع در جنوب غربی سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف، بامداد دوشنبه 9 اکتبر، در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان حوثی به عمد اماکن مسکونی و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند، گفت: «برای حمایت مناطق مسکونی و غیرنظامیان مقابل حملات خصمانه، با منابع تهدید با قاطعیت برخورد می‌کنیم.»

پدافند ائتلاف عربی روز پنجشنبه گذشته نیز یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده را که به سمت منطقه جنوب سعودی پرتاب شده بود، رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف عربی تاکید کرد که تلاش‌های بیهوده حوثی‌ها برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان را دفع و خنثی کرده است.

شبه‌نظامیان حوثی هفته گذشته تلاش کردند که با پهپاد انفجاری یک کشتی تجاری سعودی را مورد حمله قرار دهند اما ائتلاف با سرنگون کردن پهپاد آنها نقشه‌ آنها را خنثی کرد.

ائتلاف عربی ضمن تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان حوثی با حمایت ایران به تهدید خطوط کشتیرانی جهانی ادامه می‌دهند، گفت، برای تأمین امنیت و آزادی کشتیرانی و ایمنی کشتی‌های تجاری برای عبور و مرور از تنگه باب المندب تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی پیش از حمله نافرجام به کشتی تجاری سعودی، یک موشک بالستیک را به سمت «جیزان» در جنوب سعودی پرتاب کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید