.
.
.

سفیر جدید اسرائیل در آمریکا منصوب شد

رتزوگ چهل سال در ارتش اسرائیل خدمت کرده، رئیس ستاد چهار وزیر دفاع بوده، و در بسیاری از مذاکرات صلح با فلسطینیان شرکت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت اسرائیل، اعلام کرد که برادر رئیس‌جمهوری این کشور، ژنرال سابق مایکل هرتزوگ را، با توجه به دانش عمیق وی درباره ایران و برنامه هسته‌ای این کشور، به‌عنوان سفیر خود در ایالات متحده منصوب کرده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، جمعه 6 آگوست 2021، در بیانیه‌ای که دفتر نخست وزیر اسرائیل، نفتالی بنت در این باره منتشر کرد، آمده است که هرتزوگ 69 ساله، چهل سال در ارتش اسرائیل خدمت کرده، رئیس ستاد چهار وزیر دفاع بوده، و در بسیاری از مذاکرات صلح با فلسطینیان شرکت کرده است.

این بیانیه روی «دانش عمیق هرتزوگ از مسائل استراتژیک پیش روی اسرائیل، به ویژه برنامه هسته‌ای ایران» تاکید کرد، و افزود که دولت اسرائیل به زودی وی را به‌طور رسمی منتصب خواهد کرد. برادر این ژنرال سابق، اسحاق هرتزوگ، در ماه ژوئیه به عنوان رئیس جمهوری اسرائیل، که مقامی عمدتا تشریفاتی است، سوگند یاد کرد.

اسرائیل برنامه هسته‌ای ایران را «تهدیدی حیاتی» برای خود تلقی می‌کند. دولت بنت به کشورهای غربی در باب تلاش‌های‌شان برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» هشدار داده است و با آن مخالف است. دور آخر این مذاکرات 20 ژوئن به پایان رسید، و هنوز تاریخی برای دور جدید مذاکرات اعلام نشده است.

تنش‌های میان اسرائیل و غرب با ایران، پس از حمله هفته گذشته هواپیمای بدون سرنشین به نفتکش «مرسر استریت» تحت مدیریت اسرائیل در سواحل عمان، که منجر به کشته شدن دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی این کشتی شد، افزایش یافته است.

به گزارش «رویترز»، ایالات متحده، اسرائیل، و بریتانیا، پس از جلسه روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل متحد، حکومت ایران را مسئول این حمله اعلام کردند. در مقابل، تهران این مسئولیت را رد کرده، و هشدار داده است که به هرگونه تهدید علیه امنیت خود بلافاصله پاسخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم