.
.
.

آماده‌باش شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه در پی احتمال حمله قریب‌الوقوع اسرائیل

دیدبان حقوق‌بشر سوریه: سپاه پدافند هوایی به شرق دیرالزور انتقال داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه، یکشنبه 8 اوت اعلام کرد، در پی‌ گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال حمله قریب‌الوقوع اسرائیل به شبه‌نظامیان وابسته به ایران مستقر در شمال شرقی سوریه، این نیروها به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران، روز یکشنبه اقدام به انتقال موشک‌های ضد هوایی به حومه «دیرالزور» کردند. این نقل و انتقال اسلحه و موشک‌های ضدهوایی نیروهای وابسته به سپاه، پس از صورت می‌گیرد که منابع مختلف، احتمال حمله هوایی قریب‌الوقوع اسرائیل یا ائتلاف بین‌المللی به مواضع نیروهای وابسته به ایران را پیش‌بینی کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود: «آماده‌باش شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران در حومه شهر المیادین، در شرق دیرالزور، همزمان با انتقال بیش از 20 خودروی مجهز به مسلسل‌های سنگین ضدهوایی به منطقه «مزار العین» در حومه این شهر صورت می‌گیرد.

طبق این گزارش، شبه‌نظامیان وابسته به ایران یک سامانه پدافند هوایی متحرک را چند روز پیش در منطقه «المزارع» در حومه المیادین مستقر کرده است.

نیروهای وابسته به ایران در ابتدای ماه اوت یک سیستم رادار تشخیص پرواز جنگنده‌ها در منطقه مزارع نصب کرده‌اند.

گفتنی است که بزرگترین تجمع شبه‌نظامیان ایرانیان در سوریه در منطقه المزارع واقع در حومه شهر المیادین واقع شده است.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه در منطقه غرب فرات، روز یکشنبه گذشته از اعزام کارشناسان نظامی از ایران برای نصب سیستم رادار تشخیص جنگنده‌های برای نیروهای شبه‌نظامی وابسته به ایران در منطقه المزارع خبر داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم