.
.
.

پیشنهاد الکاظمی برای گفت‌وگو با فراکسیون‌های تحریم‌کننده انتخابات

انتخابات عراق دهم اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از اعلام دولت عراق مبنی بر موافقت روسای سه‌گانه و رهبران فراکسیون‌ها در این کشور با برگزاری انتخابات در 10 اکتبر2021، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور پیشنهاد داد کمیته‌ای برای گفت‌وگو با فراکسیون‌های تحریم‌کننده انتخابات تشکیل شود.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و نیروهای سیاسی این کشور شنبه 7 اوت، ضمن دعوت به گفت‌وگو همچنین از فراکسیون‌های تحریم‌‌کننده انتخابات خواستند تا از تصمیم خود در این‌باره صرف‌نظر کنند.

بنا به اعلام دفتر نخست وزیری عراق، الکاظمی پیشنهاد داده تا کمیته‌ای متشکل از نیروهای سیاسی ملی گفت‌وگوها با فراکسیون‌های پارلمانی تحریم‌کننده انتخابات را آغاز و آنها قانع کنند در راستای اتحاد مواضع در مرحله پیش‌رو در تصمیم‌های‌شان تجدید نظر کنند.

پیشنهاد تشکیل کمیته گفت‌وگو با فراکسیون‌های تحریم‌کننده شنبه در نشستی که به ریاست مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و با حضور محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان، فایق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی، کمیساریای انتخابات عراق و نمایندگی سازمان ملل متحد در این کشور برگزار شده است، مطرح شد.

در همین راستا کمیساریای انتخابات در عراق شرح مفصلی را درباره آمادگی‌های فنی و توانمندی‌های آن برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن در 10 اکتبر آینده ارائه داد.

از طرفی نخست وزیر عراق بر آمادگی دولت برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر و همچنین توانمندیهای دولت برای تسهیل و فراهم ساختن فضای مناسب برای اجرای آن تاکید کرد.

پیشتر ماتیو تولر، سفیر ایالات متحده در بغداد بر اهمیت اجرای انتخابات عراق در موعد مقرر آن تاکید کرده بود.

او در این‌باره گفت که ایالات متحده از کمیته سازمان ملل که بنا به درخواست دولت عراق بر انتخابات این کشور نظارت می‌کند، حمایت مالی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم