.
.
.

آمریکا: دولت لبنان مانع حملات حزب‌الله به اسرائیل شود

وزارت خارجه آمریکا تصریح کرده که تنش‌افزایی حزب‌الله امنیت و ثبات لبنان را تهدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حملات راکتی حزب‌الله به اسرائیل و افزایش تنش‌ها در مرز میان این کشور و لبنان را به شدت محکوم کرد.

پرایس، شامگاه جمعه 15 مرداد اظهار داشت که دولت لبنان باید مانع شلیک راکت توسط حزب‌الله به‌سوی اسرائیل شود چرا که چنین حملاتی شهروندان اسرائیلی و لبنانی را در معرض خطر قرار داده و امنیت و ثبات لبنان را تهدید می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به حمایت واشینگتن از تلاش‌ها برای برقراری آرامش در مرز لبنان و اسرائیل، افزود: «از دولت لبنان می‌خواهیم که حاکمیت خود بر منطقه جنوب لبنان را اعمال کرده و فعالیت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح در جنوب کشور را تسهیل کند.»

او تاکید کرد که آمریکا در تماس با مقامات اسرائیلی، لبنانی و ارتش لبنان برای آرام‌سازی و کنترل بحران است.

راکت‌پرانی حزب‌الله

نیروی هوایی اسرائیل پس از سال‌ها آرامش، پنج‌شنبه حملاتی را در پاسخ به راکت‌پرانی حزب‌الله از جنوب لبنان به سوی اسرائیل تدارک دید.

گروه حزب‌الله، وابسته به ایران، صبح جمعه ده‌ها راکت از مناطقی در جنوب لبنان به‌سوی اسرائیل شلیک کرد که دفاع هوایی این کشور بیشتر آنها را رهگیری و موفق به سرنگونی آنها شد.

ما را نیازمایید

از سویی، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل به حزب‌الله، ارتش و دولت لبنان هشدار داد که تل آویو را نیازمایند.

او ابراز کرد که اوضاع لبنان هولناک است و ما «می‌توانیم آن را بدتر کنیم.»

وزیر دفاع اسرائیلی ضمن تاکید این‌که تل‌آویو منافعی در لبنان ندارد، اشاره کرد که کشورش جواب آتش‌بس را با آتش‌بس خواهد داد.

او همچنین هشدار داد «به حزب‌الله اجازه نمی‌دهیم علیه ماه دست به اقدامی بیهوده بزند، آنها از قدرت ما آگاهند».

مایل به تنش‌آفرینی نیستیم

از سویی ارتش اسرائیل جمعه تاکید کرد که تل‌آویو مایل به تنش‌زایی در مرز با لبنان نیست اما برای این‌کار «آمادگی» دارد.

امنون شیلفر، سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرنگاران گفت: «مایل به تنش‌افزایی و جنگ تمام عیار نیستیم، اما بالطبع برای آن آمادگی داریم.» او همچنین افزود: «آن‌چه لازم باشد را انجام خواهیم داد.»

شیفلر همچنین توضیح داد که 19 موشک از لبنان به سوی اسرائیل پرتاب شده است. او اما درباره خسارت‌های احتمالی این حمله جزئیاتی ارائه نداد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم