.
.
.

هشدار اسرائیل به حزب‌الله، ارتش و دولت لبنان: «توصیه می‌کنیم ما را نیازمایند»

تاکید گانتز بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای متوقف ساختن فعالیت‌های پلید ایران در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به‌دنبال اذعان شبه‌نظامیان حزب‌الله، گروه نیابتی ایران در لبنان، مبنی بر پرتاب 15 فروند موشک به سوی اسرائیل، بنی‌ گانتز، وزیر دفاع این کشور ضمن هشدار به حزب‌الله لبنان و ارتش و دولت این کشور، گفت:«به حزب‌الله و ارتش و دولت لبنان توصیه می‌کنیم ما را نیازمایند.»

بنی گانتز جمعه 6 اوت، در اظهاراتی به شبکه 12 اسرائیل گفت اوضاع لبنان هولناک است و«می‌توانیم آن را بدتر کنیم.»

وزیر دفاع اسرائیلی ضمن تاکید این‌که تل‌آویو منافعی در لبنان ندارد، تاکید کرد که کشورش جواب آتش‌بس را با آتش‌بس خواهد داد.

او همچنین هشدار داد «به حزب‌الله اجازه نمی‌دهیم علیه ماه دست به اقدامی بیهوده بزند و آنها از این آگاهند».

در همین راستا وزیر دفاع اسرائیل با همتای آمریکایی خود درباره اوضاع در لبنان به بحث و رایزنی پرداخته است. گانتز در این رابطه بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای متوقف ساختن فعالیت‌های پلید ایران نیز تاکید کرد.

ارتش اسرائیل نیز پیش از این، جمعه بر آمادگی نیروهای خود برای انجام هر عملیات نظامی با توجه به شرایط کنونی تاکید کرد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد « جازه نمی‌دهیم ضربه‌ای به امنیت و حاکمیت ما وارد شود و در مقابله با هر اقدام خصمانه علیه غیرنظامیان اسرائیلی درنگ نخواهیم کرد».

قرار دادن مردم به عنوان سپر انسانی در لبنان

از سویی سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد که حزب‌الله در عملیات تروریستی خود از مردم لبنان به عنوان سپرهای انسانی استفاده می‌کند.

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان جمعه به پرتاب بیش از 15 فروند موشک به سوی خاک اسرائیل اذعان کرد.

این گروه نیابتی ایران در لبنان عملیات موشک‌پرانی خود به سوی خاک اسرائیل را در پاسخ به بمباران‌های هوایی اسرائیل علیه اهدافی در لبنان عنوان کرده است.

در مقابل جنگنده‌های اسرائیلی با انجام عملیات‌هایی هوایی اقدام به بمباران سکوهای پرتاب موشک متعلق به حزب‌الله در جنوب لبنان کردند.

از سویی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در مرز لبنان و اسرائیل «یونیفل» جمعه اعلام کرد که اوضاع بی‌نهایت خطرناک است و از همه طرف‌ها خواست فورا آتش‌بس برقرار کنند.

شایان ذکر است که حمله پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی « میرسر استریت» و به دنبال آن تلاش نیروهای ایرانی برای ربودن نفتکش «اسفلت پرنسس» در دریای عمان باعث تشدید تنش‌های میان ایران و غرب و به ویژه ایران و اسرائيل شده است.

آمریکا و بریتانیا در واکنش به اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و تهدیدهای آن علیه کشتیرانی و تجارت بین‌المللی، تهران را به دادن «پاسخی هماهنگ» تهدید کردند و اسرائیل نیز برای حمله به ایران اعلام آمادگی کرد.
در همین راستا مرزهای اسرائیل و لبنان در روز‌های اخیر صحنه تبادل آتش میان ارتش این کشور و شبه‌نظامیان حزب‌الله بود.

در این درگیری‌ها حزب‌الله لبنان طی چندین مرحله با انجام حملات موشکی شمال اسرائیل را هدف قرار داد و در واکنش به آن یگان‌های توپخانه‌ای ارتش اسرائیل جنوب لبنان را گلوله‌باران کرده و پس از آن جنگنده‌های این کشور اهدافی را در جنوب لبنان بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم