.
.
.

ارتش و مردم جنوب لبنان راکت‌اندازهای حزب‌الله را ضبط کردند

حزب‌الله ادعا کرد که این حملات در واکنش به هجوم هوایی دیروز اسرائیل بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از هجوم راکتی صبح جمعه حزب‌الله به شمال اسرائیل و پاسخ متقابل ارتش این کشور به این هجوم، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای از بازداشت عاملان پرتاب راکت به اسرائیل خبر داده است.

در این بیانیه آمده که ارتش لبنان چهار نفر را در شهرک «شویا» بازداشت و راکت‌انداز آنها را نیز ضبط کرده است.

بیانیه ارتش لبنان افزوده که اسرائیل 10 گلوله توپ به اطراف شهرک «السدانه» و 30 گلوله دیگر به سوی حومه دو شهرک «بسطره» و «کفرشوبا» شلیک کرده که به آتش‌سوزی‌هایی منجر شده است.

ارتش لبنان همچنین خاطرنشان کرده که یگان‌های ارتش این کشور با هماهنگی نیروهای سازمان ملل در منطقه تلاش دارند شرایط تنش‌آمیز کنونی را آرام کنند.

حزب‌الله لبنان جمعه اذعان کرد که در واکنش به حملات هوایی تل آویو، 15 راکت به اسرائیل شلیک کرده است.

ارتش اسرائیل نیز در پاسخ به حملات راکتی حزب‌الله، چندین نقطه در جنوب لبنان را با توپخانه مورد هدف قرار داد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اشاره کرده که وزیر دفاع مشورت‌هایی را درباره روند افزایش تنش‌ها در منطقه آغاز کرده و تاکید شده که تل آویو هیچ هجومی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

بیانیه ارتش اسرائیل می‌افزاید که آژیر خطر در چندین شهرک در مناطق «الجلیل» و «بلندی‌های جولان» به دلیل شلیک راکت از جنوب لبنان به صدا در آمدند.

در ادامه بیانیه آمده که راکت‌ها به سوی پایگاه نظامی «دوف» شلیک شدند و این حملات هیچ آسیبی در پی نداشته است.

از سویی، خبرگزاری های لبنان گزارش دادند که مردم روستاهای مرزی لبنان پس از شلیک راکت از این منطقه به سوی اسرائیل منازل خود را تخلیه کردند.

همزمان مردم منطقه «حاصبیا» در جنوب لبنان راکت‌اندازه‌‌های حزب‌الله را به تصرف خود در آوردند و با حمله به نیروهای این گروه وابسته به ایران، به شلیک راکت از منطقه خود به سوی اسرائیل به شدت اعتراض کردند.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز گفته که راکت‌ها از منطقه «جبل الشیخ» در جنوب لبنان شلیک شده‌اند.

این خبرگزاری گفته که هم اکنون هواپیماهای نظامی اسرائیل بر فراز دو منطقه «حاصبیا» و «العرقوب» در حال پرواز و گشت‌زنی هستند.

در ادامه گزارش خبرگزاری رسمی لبنان آمده که «گنبد آهنین» اسرائیل موفق به سقوط 10 راکت از 15 راکت شلیک شده به شمال این کشور شده است.

حملات پیشین

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه اعلام کرده بود که هواپیماهای نظامی این کشور در پاسخ به شلیک راکت از خاک لبنان حملاتی را همزمان به مکان شلیک این راکت‌ها و زیرساخت‌های مورد استفاده در «فعالیت‌های تروریستی» انجام داده است.

هواپیماهای اسرائیلی در پاسخ به هجوم روز پنج‌شنبه و حملات راکتی پیشین چندین نقطه در خاک لبنان را مورد هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم