.
.
.

«هانس گروندبرگ» به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن منصوب شد

ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی به استان مارب یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد «هانس گروندبرگ» از سوئد را به عنوان فرستاده ویژه این سازمان به یمن گمارد.

دبیرکل سازمان ملل جمعه، 6 اوت، هانس گروندبرگ را به جانشینی مارتن گریفتس، فرستاده سابق، به عنوان فرستاده ویژه به یمن و مسئول امور انسانی و هماهنگ کننده امدادرسانی و امور فوق‌العاده در این کشور، منصوب کرد.

گروندبرگ از سپتامبر سال 2019 به عنوان سفیر اتحادیه اروپا در یمن ماموریت داشت. او سابقه‌ای 20 ساله در زمینه امور بین‌الملل و از آن جمله 15 سال فعالیت در زمینه حل نزاع‌ها، مذاکره و میانجی‌گیری دارد.

او پیش از آن نیز مسئول امور خلیجی در وزارت خارجه سوئد بود و پست‌هایی را در قدس، قاهره و بروکسل بر عهده داشت و ریاست گروه کارگروه خاورمیانه و خلیج را در شورای اروپایی بر عهده داشت.

ارتش یمن حمله حوثی را دفع کرد

از سویی و در ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی به استان مارب یمن، ارتش یمن جمعه اعلام کرد که طی حملات توپخانه‌ای و هوایی ارتش یمن و ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها در مارب، این گروه شبه‌نظامی متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شد.

ارتش ملی یمن در این راستا از شکست حمله شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، در جبهه رحبه در جنوب غربی استان مارب، خبر داد.

به گفته ارتش یمن شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جبهه مارب متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند و جنگ‌افزار و مهمات آنها در این درگیری‌ها منهدم شد.

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن گفت که نیروهای ارتش به همراه مقاومت مردمی این کشور عناصری از شبه‌نظامیان حوثی در حال حمله به یکی از مواضع نظامی در جبهه رحبه را رصد کرده و کشتند.

به گفته این ستاد درگیری‌ها با کشته شدن همه عناصر حوثی شرکت کننده در این حمله پایان یافت.

همزمان با آن توپخانه ارتش مواضع و تحرکات شبه‌نظامیان در امتداد جبهه رحبه را گلوله‌باران کرد.

به گفته این ستاد حملات توپخانه‌ای ارتش یمن منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از عناصر حوثی و انهدام تجهیزات و جنگ‌افزارهای آنها شد.

در همین راستا جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در جبهه رحبه استان مارب تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی را هدف قرار داده و خسارت‌های سنگین جانی و مادی به آنها وارد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم