ارتش اسرائیل در پاسخ به حملات راکتی اهدافی را در جنوب لبنان هدف قرار داد

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای دولت لبنان را مسئول این حملات دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش اسرائیل، صبح پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای نظامی این کشور در پاسخ به شلیک راکت از خاک لبنان حملاتی را همزمان به مکان شلیک این راکت‌ها و زیرساخت‌های مورد استفاده در «فعالیت‌های تروریستی» انجام داده است.

اسرائیل روز چهارشنبه مورد هجوم چندین راکت از خاک لبنان قرار گرفت. هواپیماهای اسرائیلی در پاسخ به این هجوم و حملات راکتی پیشین چندین نقطه در خاک لبنان را مورد هدف قرار دادند.

بیانیه ارتش اسرائیل افزود که حملات هوایی اسرائیل ممکن است در واکنش به آن چه «اقدامات تروریستی» خوانده شد، افزایش یابد.

بیانیه مذکور دولت لبنان را مسئول شرایط کنونی دانسته و نسبت به هر گونه تجاوز به شهروندان و حاکمیت اسرائیل هشدار داده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که چهارشنبه آژیر خطر در شهرک‌های «کریات شمونه»، «کفار جلعادی» و «تل حی» واقع در شمال اسرائیل در واکنش به شلیک راکت از لبنان به صدا در آمد.

توپخانه ارتش اسرائیل
توپخانه ارتش اسرائیل

طبق بیانیه ارتش اسرائیل سه راکت از لبنان شلیک شد که یکی از آنها در خاک لبنان سقوط کرد و دو راکت دیگر به خاک اسرائیل اصابت کردند.

یکی از این راکت‌ها در شهرک کریات شمونه سقوط کرد و به آتش‌سوزی در این شهرک منجر شد اما گزارشی از تلفات احتمالی آن منتشر نشده است.

دومین راکت توسط سپر دفاع هوایی اسرائیل موسوم به «گنبد آهنین» هدف قرار گرفت و ساقط شد.

ارتش اسرائیل در پاسخ به این حملات ابتدا محل شلیک این راکت‌ها را با توپخانه هدف قرار داد. پس از آن، اسرائیل حملات توپخانه‌ای سنگین‌تری را به جنوب لبنان تدارک دید.

منابع امنیتی اسرائیل پیش‌بینی می‌کنند که این حملات راکتی توسط برخی گروه‌های فلسطینی مسلح از جنوب لبنان انجام پذیرفته است.

دفتر نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای تصریح کرد که نخست‌وزیر و بنی گانتس، وزیر دفاع در جریان حوادث شمال اسرائیل قرار گرفتند و هر دو‌ مقام بر مدیریت و پاسخ مناسب به این حادثه اتفاق نظر دارند.

در سال 2006 میان اسرائیل و حزب‌الله درگیری نظامی سختی در جنوب لبنان درگرفت. پس از آن، این منطقه شاهد آرامش نسبی بود.

پیشتر برخی گروه‌های مسلح فلسطینی به پرتاب راکت از جنوب لبنان به سوی اسرائیل اقدام کرده بودند.

در آخرین حملات از این دست 2 راکت در 20 ژوئیه از لبنان به سوی اسرائیل شلیک شد که منجر به خساراتی نشد اما واکنش توپخانه‌ای ارتش اسرائیل را در پی داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم