ائتلاف پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» را سرنگون کرد

ائتلاف عربی: «با همه تلاش‌های بیهوده برای هدف قرار غیرنظامیان مقابله و آنها را ناکام کردیم»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، از رهگیری و سرنگونی یک فروند پهپاد انفجاری حوثی که به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.
به گزارش «العربیه» ائتلاف عربی بامداد پنج‌شنبه، 5 اوت، اعلام کرد که یک فروند پهپاد انفجاری شبه‌نظاماین حوثی که به سوی شهر خمیس مشیط پرتاب شده بود، را رهگیری و سرنگونی کرده است.
ائتلاف عربی همچنین گفت که «با همه اقدامات بیهوده برای هدف قرار غیرنظامیان مقابله و آنها را ناکام کردیم».
ائتلاف شامگاه جمعه، 30 ژوئیه، اعلام کرده بود که تلاش‌های خصمانه برای حمله پهپادی به یک کشتی تجاری سعودی را ناکام کرد.
فرماندهی ائتلاف ضمن اشاره به ادامه تهدیدهای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه خطوط کشتیرانی بین‌المللی، تاکید کرد که تلاش‌های ائتلاف به تامین آزادی کشتیرانی و امنیت کشتی‌های در حال عبور از تنگه باب‌المندب انجامیده است.
ائتلاف عربی شنبه گذشته اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی سعودی یک فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی شهر جازان در جنوب این کشور را رهگیری و سرنگون کرده است.
پیشتر ائتلاف ضبا اشاره به این‌که تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای حمله به مناطق شهری و غیرنظامیان سعودی همچنان ادامه دارد، اعلام کرده بود که 4 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی منطقه جنوبی این کشور و از جمله آنها یک پهپاد که به سوی شهر خمیس مشیط پرتاب شده بود را سرنگون کرده است.
ائتلاف در این راستا تاکید کرده بود که تدابیر عملیاتی را برای دفاع از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران اتخاذ می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم