شورای همکاری خلیج خواستار فشار جامعه بین‌المللی بر حوثی‌ها شد

نایف الحجرف، خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی بر حوثی‌ها برای تضمین امنیت دریانوردی و جلوگیری از وقوع فاجعه زیست محیطی و اقتصادی ناشی از نفتکش «صافر» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در واکنش به اعتنایی‌های حوثی‌ها به سرنوشت نفتکش صافر در آب‌های ساحلی استان الحدیده یمن در دریای سرخ و خطرهای زیست محیطی و اقتصادی قریب‌الوقوع ناشی از این فاجعه احتمالی، دبیرخانه کل شورای همکاری خلیجی از جامعه بین‌المللی خواست این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را به منظور رسیدگی به موضوع نفتکش صافر تحت فشار قرار دهد.

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیجی، چهارشنبه، 4 اوت، گفت جامعه بین‌المللی باید گروه حوثی را تحت فشار قرار دهد تا به منظور جلوگیری از وقوع فاجعه زیست محیطی و اقتصادی قریب‌الوقوع به تیم کارشناسان بین‌المللی اجازه دهند مخزن نفت نفتکش صافر را در اسرع وقت مورد معاینه و بررسی قرار دهند.

دبیرخانه کل شورای همکاری در بیانیه‌ای اعلام کرد که این درخواست نایف الحجرف از جامعه بین‌المللی در دیدار او با جانت البیردا، سفیر هلند در پادشاهی عربی سعودی که طی آن تحولات منطقه‌ای مربوط به حوادث رخ داده در خلیج عمان مورد بررسی قرار گرفته، بیان شده است.

این دبیرخانه همچنین افزود که دو طرف در این دیدار بر ضرورت تضمین امنیت و ایمنی کشتیرانی در آبراه‌ها تاکید کردند. همچنین بر ضرورت مسئول دانستن عامل این حوادث طبق قوانین بین‌المللی و جهت تضمین عدم تکرار چنین اقدام‌های خصمانه‌ای تاکید کرده‌اند.

دبیرخانه کل شورای همکاری خلیج همچنین اشاره کرد که در این دیدار مسائل دارای اهتمام مشترک، اولویت‌های همکاری‌ شورای همکاری خلیجی با هلند و همچنین تبادل دیدگاه‌ها برای تقویت روابط دوجانبه و توسعه و حمایت از آن در خدمت به منافع مشترک دو طرف مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم