.
.
.

چندین کشته و زخمی در پی حمله ارتش یمن به تجمع‌‌ حوثی‌ها در استان الجوف

قیام قبایل یمنی در شهرستان‌های نزدیک به صنعا، پایتخت، علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد در حمله ارتش و مقاومت مردمی این کشور به مواضع و تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی در استان الجوف شماری از عناصر حوثی کشته و زخمی شدند.

بنا به اعلام این مرکز، نیروهای ارتش و مقاومت مردمی، دوشنبه 2 اوت، شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را در جبهه الخنجر واقع در شمال شهر الحزم استان الجوف متحمل خسارت‌های سنگینی کردند.

به گفته این مرکز در حملات توپخانه‌ای ارتش به مواضعی پراکنده حوثی‌ها در جبهه الخنجر شماری از عناصر این گروه شبه‌‌نظامیان کشته و زخمی شدند و تعدادی از خودروها و تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

علاوه بر این روز گذشته، یکشنبه، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش و حوثی‌های کودتاگر در استان الجوف در شرق یمن به وقوع پیوست.

وب‌سایت رسمی ارتش یمن در این‌باره اعلام کرد که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی درگیری‌های شدیدی را علیه شبه‌نظامیان حوثی در جبهه الجدافر در شرق استان الجوف انجام داده و شبه‌نظامیان حوثی را متحمل خسارت‌های انسانی و مادی شدیدی کردند.

سرهنگ محمد الحجی، یکی از فرماندهان ارتش یمن توضیح داد که نیروهای ارتش موفق شدند حمله حوثی‌ها را در 3 محور عملیاتی جبهه الجدافر ناکام کنند. الحجی گفت که شبه‌نظامیان حوثی در پی ضد حمله ارتش و متحمل شدن خسارت‌های انسانی و مادی، مجبور به عقب‌نشینی و فرار شدند. او همچنین گفت که تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی به اسارت ارتش یمن درآمدند.

نیروهای ارتش یمن شنبه نیز با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی موفق شدند حملات حوثی‌ها را در دو جبهه «الظهره و القعیف» در شهرستان برط العنان در شمال الجوف دفع کنند و خسارت‌های سنگین انسانی به آنها وارد ساخته و ابزار جنگی و مهمات آنها را منهدم کنند.

قیام قبایل یمن

شایان ذکر است که منطقه الجوف یمن از ابتدای ماه ژوئیه گذشته شاهد قیام قبیله‌ای مسلحانه‌ای علیه شبه‌نظامیان بود که در 4 شهر این استان ادامه داشت.
گفتنی است که قیام مسلحانه قبایل یمن در شهرستان‌های نزدیک به حومه صنعا، پایتخت و استان عمران متمرکز شده است.