کشته شدن 32 تن در درگیری‌های استان درعا در جنوب سوریه

با سرپرستی روسیه مذاکراتی برای میانجی‌گری و آتش‌بس میان نیروهای رژیم سوریه و جنگجویان محلی استان درعا جریان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در درگیری‌های میان نیروهای رژیم بشار اسد و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن با افراد جنگجوی محلی در استان درعا در جنوب سوریه، 32 تن از جمله 12 غیرنظامی کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه شنبه، 31 ژوئیه، اعلام کرد، در درگیری‌های خونین در استان درعا، در جنوب سوریه که از روز پنج‌شنبه آغاز شده، 32 تن از نظامیان و افراد غیرنظامی کشته شدند.

به گفته دیدبان تاکنون 32 تن در این درگیری‌ها کشته شده‌اند که 12 تن از آنها غیرنظامی و بر اثر اصابت موشک، گلوله‌های تیربار یا خمپاره نیروهای رژیم اسد کشته شدند. همچنین 11 جنگجوی محلی در درگیری با نیروهای رژیم کشته شده و 9 تن از نیروهای رژیم سوریه و لشکر چهارم این کشور در درگیری با جنگجویان محلی در شهر درعا و حومه‌های شرقی و غربی آن کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه با ذکر احتمال این‌که آمار زخمی‌ها در این درگیری‌ها افزایش یابد، افزود که علاوه بر احتمال وجود کشته‌های دیگری طی این درگیری‌ها، حال برخی زخمی‌ها را وخیم گزارش کرد.

درگیری‌ها در استان درعا در حالی به وقوع پیوسته که با سرپرستی روسیه مذاکراتی برای میانجی‌گری و آتش‌بس میان نیروهای رژیم سوریه و گروه‌های شبه‌نظامی آن و جنگجویان محلی این استان جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید