ائتلاف عربی حمله پهپادی به کشتی تجاری سعودی را خنثی کرد

ائتلاف عربی: تلاش‌های ما به تأمین آزادی و امنیت کشتیرانی در تنگه باب المندب کمک کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه جمعه، 30 ژوئیه، اعلام کرد که تلاش‌های خصمانه برای حمله پهپادی به یک کشتی تجاری سعودی را ناکام کرد.
فرماندهی ائتلاف با اشاره به ادامه تهدیدهای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه خطوط کشتیرانی بین‌المللی، تاکید کرد که تلاش‌های ائتلاف به تامین آزادی کشتیرانی و امنیت کشتی‌های در حال عبور از تنگه باب‌المندب انجامیده است.
ائتلاف شنبه گذشته اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی سعودی یک فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی شهر جازان در جنوب این کشور را رهگیری و سرنگون کرده است.
ائتلاف همچنین افزود که با تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن مناطق شهری و غیرنظامی در سعودی مقابله و موشک‌ها و پهپادهای انفجاری پرتاب شده را رهگیری و سرنگون کرده است.
پیشتر ائتلاف ضمن اشاره به این‌که تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای حمله به مناطق شهری و غیرنظامی سعودی همچنان ادامه دارد، اعلام کرده بود که 4 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده د به سوی منطقه جنوبی این کشور و از جمله آنها یک پهپاد که به سوی شهر خمیس مشیط پرتاب شده بود را منهدم کرده است.
ائتلاف در این راستا تاکید کرد که «تدابیر عملیاتی را برای دفاع از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه اتخاذ می‌کند».
شایان ذکر است که در 3 ژوئیه جاری ائتلاف اعلام کرد که نیروهای آن موفق شدند یک «اقدام خصمانه قریب‌الوقوع» را خنثی کنند.
ائتلاف گفته بود «نیروهای مشترک ما با توانمندی و شایستگی موفق به ناکام کردن اقدام خصمانه قریب الوقوع» شدند. ائتلاف در ادامه تاکید کرد که «یک هدف هوایی دشمن پرتاب شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی به سوی سعودی را رهگیری و سرنگون کرده است».
مدت‌ها است که شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن مناطق شهری و غیرنظامی در خاک پادشاهی سعودی تلاش می‌کنند و این اقدامات خصمانه آنها موجی از محکومیت‌‌های کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشته که بر حمایت از سعودی و امنیت آن تاکید کرده و حملات تروریستی حوثی‌ها را تقبیح کردند.
ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن پیش از این جمعه اعلام کرد که کل نقض‌های صورت گرفته از سوی شبه‌نظامیان حوثی 128,796 مورد است که شامل پرتاب 383 فروند موشک بالستیک، 690 فروند پهپاد انفجاری، 79 قایق بمب‌گذاری شده، کارگذاشتن 205 مین دریایی و 96,912 پرتابه دیگر است. و تنها در استان الحدیده یمن تنها در طول مدت آتش‌بس اعلام شده 30,527 مورد نقض قوانین از سوی حوثی‌ها رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید