نمایندگان کنگره آمریکا خواستار برخورد بایدن با دولتمردان فاسد لبنانی شدند

کمک‌های مالی به حزب‌الله تاکنون از رنج مردم لبنان نکاسته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته فرعی «خاورمیانه، شمال آفریقا و مبارزه با تروریسم» مجلس نمایندگان آمریکا، پنج‌شنبه جلسه‌ای درباره «بحران سیاسی و اقتصادی لبنان» و بررسی «چالش‌های سیاست آمریکا» در این کشور برگزار کرد.

تید دویچ، رئیس دموکرات این کمیته با اشاره به شکست تلاش 9 ماهه سعد الحریری برای تشکیل کابینه در لبنان، تاکید کرد که چنین شرایطی نشانگر بن‌بست سیاسی در این کشور و عدم توانایی و فقدان اراده نخبگان سیاسی برای فرا رفتن از بحران اقتصادی و بی‌ثباتی در این کشور است.

او افزود که وضعیت کنونی لبنان مانعی برای جامعه جهانی است که هر گونه کمک خارجی را به مسئولیت‌پذیری، شفافیت و اقدامات مبارزه با فساد در این کشور منوط کرده است.

این نماینده دموکرات، رئیس جمهور آمریکا را به تقویت رویکرد مبارزه با سیاستمداران فاسد لبنانی تشویق کرده و خواستار استفاده آمریکا از منابع مالی جهت ریشه‌کنی فساد و برقراری ثبات در لبنان شده است.

وی با اشاره به این که پیامد بحران لبنان بسیار نگران کننده خواهد بود ‌‌و باید مانع آن شد، تاکید کرد: «منطقه کشش بحران پناهندگی دیگری را ندارد.»

دویچ اظهار داشت: «ایالات متحده از سال 2012 بیش از 2.7 میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به لبنان کرده که این کمک‌ها باید ادامه یابد.» او ادامه داد: «امیدوارم شاهد کمک‌های جامعه جهانی به مردم لبنان و جلوگیری از بحران فزاینده انسانی در این کشور باشیم.»

از سویی، جو ویلسون، عضو جمهوری‌خواه کمیته مذکور گفت: «ایران از طریق نیروهای وابسته به خود از جمله یک حزب سیاسی نفوذ خود در لبنان را حفظ کرده است.»

او افزود که «سال گذشته مردم لبنان به نفوذ حزب‌الله و فساد حاصل از اقدامات این حزب در ساختار سیاسی لبنان به‌شدت اعتراض کردند.»

ویلسون ادامه داد: «به‌رغم کمک‌های فراوان جامعه جهانی، تلاش‌های بسیار ناچیزی برای ریشه‌کنی فساد در لبنان انجام گرفته است.»

وی تاکید کرد که «فراهم کردن‌ منابع مالی برای حزب‌الله و نظام بشار اسد از مشکلات مردم لبنان نکاسته است. به همین دلیل تا حل مشکل فساد، مردم لبنان با رنج و درد بسیاری مواجه خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید