شاهزاده عبدالعزیز: سعودی موتور محرکه تحول دیجیتال در بخش انرژی خواهد بود

عبدالعزیز بن سلمان: سعودی در تلاش است تا درصد دی‌اکسید کربن موجود در جو زمین را کاهش دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی گفت باعث افتخار این پادشاهی است که مراکز انرژی و شراکت‌ها با کمپانی‌های بزرگ جهانی را میزبانی می‌کند. او همچنین راه‌اندازی مرکز انقلاب صنعتی چهارم در کشورش را شاخصی بزرگ و مستحق جشن گرفتن دانست.

به گزارش العربیه وزیر انرژی سعودی پنج‌شنبه، 29 ژوئیه، طی سخنرانی در جلسه «تسریع تحولات انرژی پاک» در دومین روز برگزاری باشگاه انقلاب صنعتی چهارم در ریاض، گفت که انقلاب صنعتی چهارم بنیان‌های زندگی انسان را دگرگون می‌کند.

او در ادامه گفت که پادشاهی سعودی نتایج خوب، بزرگی و بی‌سابقه‌ای را در تعدادی از بخش‌های مربوط به انقلاب صنعتی چهارم محقق کرده و بخش‌های بسیاری را در جهان رهبری می‌کند.

بن سلمان با توضیح این‌که انرژی بخشی اساسی در زندگی انسان است، گفت: «برنامه‌ چشم‌انداز ما ایجاد دگرگونی در بخش انرژی از طریق تطبیق داده‌ها و فناوری‌ها است». او گفت: «سعودی دارای نیروی انسانی جوان است که با استفاده از نسل جوان می‌توان این پادشاهی را به موتور محرکه دگرگونی دیجیتال تبدیل کرد و مهمتر از آن نه تنها سعودی بلکه تمام بشریت را از منافع آن بهره‌مند ساخت».

وزیر انرژی سعودی در ادامه گفت:«انترنت اشیاء، کنترل و انتقال نفت را برای ما تسهیل کرده است».

این وزیر سعودی همچنین ابراز داشت که با استفاده از انقلاب صنعتی چهارم می‌توان روند تحول و رهایی از گازهای گلخانه‌ای را تقویت کرد.

او همچنین به کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر در سعودی و تلاش کشورش برای توسعه انواع جدیدی از انرژی‌ها همراه با پایبندی به عمل به سیستم اقتصاد دورانی کربن اشاره کرد که از بنیادهای اجلاس گروه 20 به ریاست این پادشاهی و علاوه بر آن اساس طرح‌های کاهش گازهای گلخانه‌ای است.

وزیر انرژی سعودی در پایان اظهاراتش گفت که علاوه بر دیگر زمینه‌ها و تلاش‌ها برای تبدیل بخش انرژی به بخشی متکامل، این پادشاهی اکنون در راستای حفاظت از محیط زیست به دنبال راههایی برای کاهش درصد دی‌اکسید کربن موجود در جو زمین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید