تاکید فیصل بن فرحان در دیدار با قیس سعیّد بر حمایت سعودی از ثبات تونس

رئیس جمهوری تونس از کمک‌های پزشکی پادشاه عربی سعودی به مردم این کشور ابراز قدردانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تحولات تونس، ریاض از حفظ امنیت و ثبات این کشور اعلام حمایت کرد و در همین راستا وزیر خارجه سعودی به تونس رفته و در این زمینه با رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

قیس سعید، رئیس جمهوری تونس، جمعه، 30 ژوئیه، از شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی استقبال کرد. بن فرحان در حساب توییتری خود نوشت که او طی دیدار با رئیس جمهوری تونس مجددا بر «موضع پادشاهی عربی سعودی در حمایت از امنیت و ثبات تونس و ایستادگی در کنار هر آنچه رفاه و شکوفایی را برای مردم این کشور برادر به ارمغان آورد» تاکید کرده است.

در این دیدار اوضاع کنونی تونس و تصمیمات اتخاذ شده از سوی قیس سعید، رئیس جمهوری این کشور برای «تحقق ثبات اوضاع به ویژه در زمینه‌های بهداشتی و اقتصادی» مورد بررسی قرار گرفت.

بنا به اعلام وزارت خارجه سعودی رئیس جمهوری تونس ضمن تاکید مجدد بر روابط تاریخی عمیق میان دو کشور و دو ملت برادر، حمایت‌های دائم پادشاهی سعودی از کشورش را با ارزش خواند.

قیس سعید همچنین پاسخ‌ مثبت ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی به درخواست او در یک مکالمه تلفنی قبلی، برای کمک به مردم تونس در زمینه مبارزه با همه‌گیری کرونا و اختصاص دادن مواد و اقلام پزشکی به کشورش را ارج نهاد.

رئیس جمهوری تونس همچنین تاکید کرد که خود را امانت‌دار و مسئول دفاع از حکومت تونس دانسته و با تلاش‌هایی که هدف ضربه زدن به ساختارهای حکومتی و فروپاشی آن را دنبال می‌کنند،‌ مقابله می‌کند.

از طرفی فیصل بن فرحان طی این دیدار تاکید کرد:«دولت پادشاهی عربی سعودی به هر آنچه به امور داخلی تونس مربوط می‌شود احترام گذاشته و آن را امور مربوط به حاکمیت این کشور می‌داند». و مجددا «بر ایستادگی خود در کنار هر آنچه امنیت و ثبات کشور برادر جمهوری تونس را حفظ کند، تاکید می‌کند.»

وزیر خارجه سعودی همچنین مجددا «اطمینان این پادشاهی از این که رهبری تونس قادر به پشت سر گذاشتن این شرایط و تحقق شکوفایی و زندگی با کرامت برای ملت برادر تونس است» را ابراز داشت. او همچنین تاکید کرد که سعودی «خواهان آن است که جامعه بین‌المللی در شرایط کنونی و برای مقابله با چالش‌های بهداشتی و اقتصادی از تونس حمایت کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید