ائتلاف دو پهپاد و 4 موشک بالستیک پرتاب‌شده به‌سوی «جازان» را سرنگون کرد

حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به سعودی همزمان با حضور لیندرکینگ، در ریاض صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، از سرنگونی دو فروند پهپاد و 4 فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب‌شده به‌سوی شهر جازان سعودی خبر داد.

به گزارش «العربیه»، ائتلاف عربی، شامگاه سه‌شنبه، 27 ژوئیه، اعلام کرد که سامانه‌ پدافندی سعودی دو فروند پهپاد انفجاری و 4 فروند موشک بالستیک که از سوی شبه‌نظامیان حوثی به سمت شهر جازان این پادشاهی پرتاب شده است را رهگیری و سرنگون کردند.

ائتلاف با توضیح این که توانمندی‌های سامانه پدافند هوایی سعودی همه تلاش‌های بیهوده شبه‌نظامیان حوثی را ناکام کرده است، افزود:«اقدامات عملیاتی برای هدف قرار دادن منابع تهدید را متناسب با قوانین انسانی بین‌المللی اتخاذ خواهیم کرد».

سرنگونی 4 پهپاد و یک موشک بالستیک

پیشتر و بنا به اعلام ائتلاف عربی، پدافند هوایی سعودی شنبه نیز موفق شده بود یک فروند موشک بالستیک که به‌سوی جازان پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کند.

همچنین 4 فروند پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی منطقه جنوبی سعودی پرتاب شده بودند از جمله یکی از آنها که به‌سوی شهر خمیس مشیط پرتاب شده، نیز رهگیری و سرنگون شدند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران مدت زمانی است که به حملات پهپادی و موشکی خود برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی، شهری و اقتصادی ادامه می‌دهند و موجی از محکومیت‌ کشورهای عربی و غربی را برانگیخته‌اند. این کشورهای عربی و غربی با تقبیح حملات حوثی‌ها بر ایستادگی در کنار ریاض و دفاع از امنیت سعودی تاکید کردند.

موشک‌پرانی همزمان با حضور لیندرکینگ در ریاض

این حملات حوثی‌ها همزمان با آن صورت می‌گیرد که تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن شامگاه سه‌شنبه وارد ریاض شده تا در دیدار با مقامات سعودی و دولت قانونی بحران یمن و توقف خشونت‌های حوثی‌ها در استان مارب که بحران انسانی را تشدید کرده است را مورد بررسی قرار دهد.

در این راستا وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، دوشنبه حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمنعلیه پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد.

دفتر امور خاور نزدیک در وزارت خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه، 26 ژوئیه، در بیانیه‌ای که در توییتر نشرشده، اعلام کرد که «حوثی‌ها باید اقدامات بی‌ثبات کننده‌شان را متوقف کنند و به آتش‌بس فوری و کامل برای کمک جهت پایان دادن به جنگ یمن متعهد شوند».

در ادامه این بیانیه آمده است که اکنون «وقت آن شده که مذاکرات از سرگرفته و به جنگ پایان داده شود».

حملات فزاینده و مکرر شبه‌نظامیان حوثی اخیرا همزمان با آن صورت می‌گیرد که سازمان تلاش‌هایی را برای برقراری آتش‌بس در یمن انجام داده تا مذاکرات برای دستیابی به راهکاری مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به جنگ چندین ساله یمن از سرگرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید