آمریکا حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

ارتش یمن شبه‌نظامیان حوثی‌ را از تعدادی از مواضع در استان مارب عقب راند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن علیه پادشاهی عربی سعودی را پس از مدتی آتش‌بس طی روزهای عید قربان، محکوم کرد.

دفتر امور خاور نزدیک در وزارت خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه، 26 ژوئیه، در بیانیه‌ای که در توییترنشر شده، اعلام کرد که «حوثی‌ها باید اقدامات بی‌ثبات کننده‌شان را متوقف کنند و به آتش‌بس فوری وکامل برای کمک جهت پایان دادن به جنگ یمن متعهد شوند».

در ادامه این بیانیه آمده است که اکنون «وقت آن شده که مذاکرات از سرگرفته و به جنگ پایان داده شود».

ارتش یمن حوثی‌ها را از مواضع‌شان در مارب عقب راند

در ارتباط با تحولات میدانی یمن، نیروهای ارتش یمن به حملات پی در پی خود طی دو روز متوالی علیه شبه‌نظامیان حوثی ادامه داده و آنها را از منطقه الیعرف در شمال غرب استان مارب بیرون راندند.

بنا به اعلام مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن، نیروهای ارتش دوشنبه موفق شدند شبه‌نظامیان حوثی را ازمواضعی در استان مارب بیرون برانند و آنها را متحمل تلفات و خسارت‌های سنگینی کنند.

این مرکز اعلام کرد که نیروهای ارتش گروهی از عناصر شبه‌نظامیان حوثی را به اسارت خود درآورده و مقادیری متنوع از سلاح و مهمات را از آنها به غنیمت بردند.

نیروهای ارتش یمن یکشنبه نیز در همان جبهه موفق شدند شبه‌نظامیان حوثی را متحمل تلفات و خسارت‌های بزرگی کرده و با به اسارت درآوردن تعدادی از عناصر حوثی ابزار جنگی و خودروهای حامل سلاح و مهمات آنها را به غنیمت درآورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید