ائتلاف عربی یک موشک بالستیک و 4 پهپاد حوثی را سرنگون کرد

تلاش حوثی‌ها برای حملات تروریستی به مناطق مسکونی و غیرنظامیان در سعودی با موجی از محکومیت‌های کشورهای عربی و غربی مواجه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سمت شهر جازان و 4 فروند پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی منطقه جنوبی سعودی، خبر داد.

به گفته ائتلاف یگان‌های پدافند‌ هوایی آن شامگاه شنبه، 24 ژوئیه، 3 پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی منطقه جنوبی سعودی را رهگیری و سرنگون کردند.

پس از آن نیز ائتلاف در خبری فوری رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی شهر جازان را اعلام کرد.

ائتلاف همچنین از سرنگونی چهارمین پهپاد انفجاری که بامداد یکشنبه توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت شهر «خمیس‌مشیط» پرتاب شده بود، خبر داد.

ائتلاف در ادامه به حملات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و تلاش آنها برای هدف قرار دادن مناطق شهری و غیرنظامیان سعودی اشاره و تاکید کرد که تدابیر عملیاتی را برای دفاع از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه حوثی اتخاذ می‌کند.

شایان ذکر است که ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شنبه، 3 ژوئیه جاری از «خنثی‌سازی یک اقدام خصمانه قریب‌الوقوع» خبر داده بود.

فرماندهی ائتلاف اعلام کرد که نیروهای آن با شایستگی و توانمندی یک اقدام خصمانه قریب‌الوقوع را خنثی‌سازی کردند.

این ائتلاف در ادامه توضیح داد که یگان‌های پدافندی آن موفق به «رهگیری و سرنگونی یک هدف هوایی متخاصم شده که شبه‌نظامیان حوثی به سوی خاک سعودی پرتاب کرده بودند».

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران همواره برای هدف قرار دادن مناطق شهری و غیرنظامیان سعودی تلاش می‌کنند که این اقدامات آنها با موجی از محکومیت‌های‌ کشورهای عربی و غربی مواجه شده است. این کشورها ضمن تاکید بر ایستادگی خود در کنار پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن، حملات تروریستی حوثی‌ها را تقبیح کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم