گفت‌وگوی تلفنی ولی‌عهد ابوظبی و نخست وزیر اسرائیل درباره روابط دوجانبه

دو طرف همچنین تحولات مسائل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولی‌عهد ابوظبی طی تماس تلفنی با نخست وزیر اسرائیل درباره همکاری‌های فیمابین دو کشور و راهکارهای تقویت آن گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل جمعه، 23 ژوئیه، در این گفت‌وگو‌ی تلفنی تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک را بررسی کردند.

دو طرف همچنین درباره تحولات مسائل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و علاوه بر آن مسائل مربوط به تلاش‌ها برای تحقق صلح و شکوفایی برای همه مردم منطقه و کل جهان، بحث کردند.

شایان ذکر است که وزارت خارجه اسرائيل در 29 ژوئن گذشته سفارت این کشور را در امارات عربی متحده افتتاح و تاکید کرد که این گام «روابط تل‌آویو با امارات را تقویت خواهد کرد».

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل نیز در همان روز به ابوظبی سفر کرد. از زمان آغاز روابط دیپلماتیک میان دو کشور در سال گذشته، این اولین سفر رسمی یک وزیر اسرائیلی به امارات بود.

امارات سال گذشته و با میانجی‌گری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، پس از امضای «توافق‌نامه‌های ابراهیم»، آغاز روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را اعلام کرد.

پس از آن پادشاهی بحرین نیز در عادی‌سازی روابط با اسرائیل به امارات پیوست تا پس از مصر و اردن، سومین و چهارمین کشور‌های امضا کننده توافق صلح با اسرائیل باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید