نخست وزیر اسرائیل: لبنان مانند تمام کشورهای تحت نفوذ ایران در آستانه فروپاشی است

بنت: خامنه‌ای و نصرالله شهروندان لبنان را به خاطر منافع رژیم ایران به گروگان گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با نظر به پرتاب موشک توسط گروه‌های فلسطینی از لبنان به سوی شمال اسرائیل گفت که این کشور همچون تمام کشورهای تحت نفوذ حکومت ایران در آستانه فروپاشی است.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، سه‌شنبه 20 ژوئیه 2021، بنت گفت: «لبنان مانند تمام کشورهای تحت نفوذ ایران در آستانه فروپاشی است. [علی] خامنه‌ای و [حسن] نصرالله شهروندان این کشور را به خاطر منافع رژیم ایران به گروگان گرفته‌اند. این جای تأسف است، اما ما سرریز شدن بحران لبنان به اسرائیل را نمی‌پذیریم.»

نخست وزیر اسرائیل سپس هشدار داد: «بگذارید این را رک و راست بگویم: اجازه نمی‌دهیم آسیبی به حاکمیت و امنیت اسرائیل وارد شود. هر کسی که بخواهد به ما آسیبی برساند، مجبور خواهد شد هزینه بسیار دردناکی بپردازد.»

وزیر دفاع اسرائیل بنی گانتز نیز صبح سه‌شنبه دولت لبنان را مسئول اصلی حمله موشکی به اسرائیل معرفی و اظهار کرد که مقصر این قضیه دولت این کشور است که «به تروریست‌ها اجازه می‌دهد در داخل خاکش فعالیت کنند.»

گانتز تاکید کرد كه «اسرائیل اجازه نمی‌دهد بحران اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی در لبنان تبدیل به یک تهدید امنیتی برای اسرائیل بشود.» وی سپس هشدار داد: «اسرائیل به هرگونه تهدید علیه حاكمیت و شهروندانش، مطابق با منافع خود و در زمان و مكان مناسب واکنش نشان خواهد داد.»

گفتنی است که به گزارش ارتش اسرائیل، سه‌شنبه صبح زود به وقت محلی دو موشک از جنوب لبنان به سمت شمال اسرائیل شلیک شد که آژیرهای خطر در منطقه جلیله غربی را به صدا درآورد. ارتش اسرائیل به این موشک‌ها با بمباران توپخانه پاسخ داد. پیشتر، به گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، هواپیماهای جنگنده اسرائیلی چند مرکز نظامی در نزدیکی شهر حلب را مورد حمله قرار داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید