شکرگذاری ملک سلمان در عید قربان برای موفقیت سعودی در مهار کرونا

پادشاه سعودی با تبریک عید برقراری امنیت، ثبات، رفاه و سلامتی همه مسلمانان جهان را آرزو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاه عربی سعودی، سه‌شنبه 20 ژوئیه 2021، ضمن تبریک عید قربان به همه مسلمانان جهان، از خداوند برای حجاج بیت‌الله الحرام قبولی حج و تندرستی و بازگشت سالم به کشورهایشان را آرزو کرد و برای همه آنها خیر، موفقیت و قبولی طاعات را خواستار شد.

پادشاه سعودی ضمن دعا برای برچیده شدن بیماری کرونا از جهان، گفت: «ما به خاطر موفقیت بزرگ تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی در کاهش پیامدهای همه‌گیری کرونا از جمله تلاش برای تزریق بیش از 22 میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان سعودی و مقیمان در کشور خدا را شکر می‌کنیم.»

ملک سلمان افزود: «موفقت کشور در محدود کردن آثار منفی کرونا باعث شد که تعداد بیشتری از زائران در محیطی سالم و ایمن مناسک حج را به‌جای بیاورند.»

پادشاه عربی سعودی ادامه داد:«من همراهی کامل زائران حرمین شریفین و تعهد و پایبندی آنها به اقدامات پیشگیرانه را تحسین می‌کنم. یکی از مهمترین نتایج پایبندی به اقدامات پیشگیرانه، این بود که بیش از هفده میلیون نفر طی مدت بیماری همه‌گیر کرونا توانستند از برنامه‌های دولتی استفاده کنند و با آرامش و اطمینان مناسک حج عمره و اقامه نماز در حرمین شریفین را ادا کنند.»

ملک سلمان در بخش دیگری از پیام خود اظهار داشت: «خداوند انسان را گرامی داشته و او را به عنوان جانشین خود بر روی زمین تعیین کرده و یکی از اهداف شرع اسلامی را حفظ روح انسان قرار داده است.»

او با اشاره با چالشی که بیماری کرونا برای برگزاری مراسم حج بوجود آورد، افزود: «به دلیل نگرانی ما در مورد امنیت زائران خانه خدا و برای کمک به روند محدودکردن آثار منفی و جلوگیری از شیوع این همه‌گیری، پادشاهی عربی سعودی مجموعه‌ای از اقدامات سازمان‌یافته و پیشگیرانه که مطابق با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است را در مراسم حج امسال به اجرا درآورد».

وی اظهار داشت که مقامات رسمی سعودی به ارزیابی شرایط بهداشتی ادامه می‌دهند و تمام اقدامات برای حفظ سلامت عمومی را با کمک خداوند متعال انجام خواهند داد.

ملک سلمان در بخش دیگر از پیام خود گفت:«همکاری اسلامی به برگزاری موفقیت آمیز موسم حج در سال جاری منجر شده است. همبستگی کشورهای اسلامی، هیات‌های مذهبی و اقدامات پیشگیرانه پادشاهی عربی سعودی کمک زیادی در محافظت از زائران حج امسال کرده و از گسترش بیماری جلوگیری کرد.»

خادم الحرمین در پایان گفت: «من از فرزندانم كه برای تامین امنیت حجاج تلاش کردند و همچنین از كارگران و داوطلبان در تمام بخش‎های دولتی و خصوصی كه در موفقیت برگزاری مناسک حج امسال نقش داشتند، تشكر می‌كنم. از خداوند متعال قبولی طاعات و عبادات حجاح را مسئلت دارم و برای همه برقراری امنیت ، ثبات و رفاه را آرزو می‌کنم. عید همه شما مبارک باد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم