اسرائیل: هر کس امنیت ما را تهدید کند بهایی گزاف خواهد پرداخت

وزیر دفاع اسرائیل دولت لبنان را مسئول هر گونه حمله موشکی از خاک لبنان به اسرائیل می‌داند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی حمله موشکی از جنوب لبنان به خاک اسرائیل و به دنبال آن واکنش یگان‌های توپخانه‌ای اسرائیل به این حملات، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل گفت هر کس امنیت ما را تهدید کند بهایی گزاف خواهد پرداخت.

نفتالی بنت، سه‌شنبه 20 ژوئیه، هنگام بازدید از شهرک مرزی معالوت گفت هر کسی که بخواهد به اسرائیل آسیب بزند یا امنیت آن را تهدید کند، هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

ارتش اسرائیل بامداد سه شنبه اعلام کرد، به حملات موشکی که از جنوب لبنان به اسرائیل انجام شده، با آتش سنگین توپخانه‌ای پاسخ داده است.

وزیر ارتش اسرائیل در توئیتی گفت:«دو موشک از لبنان به سمت شمال اسرائیل شلیک شد که به وسیله سامانه پدافند گنبد آهنین یکی از موشک‌ها رهگیری و سرنگون شد و موشک دوم در فضای باز در داخل خاک اسرائیل سقوط کرد».

مسئولیت موشک‌پرانی بر عهده دولت لبنان

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در توییتر خود اظهار داشت: «مسئولیت موشک‌‌پرانی شب گذشته بر عهده دولت لبنان است که اجازه می‌دهد اقدامات تروریستی از داخل خاک این کشور انجام شود. دولت اسرائیل با هر تهدیدی برای دفاع از حاکمیت و امنیت شهروندان خود مقابله کرده و مناسب با شرایط زمانی و مکانی پاسخ خواهد داد.

نیروهای موقت سازمان ملل «یونیفیل» در لبنان، ساعت چهار صبح بامداد روز سه‌شنبه، شلیک موشک از منطقه‌ای در شمال غربی شهر قلیله به سمت اسرائیل را تایید کردند. نیروهای «یونیفل» گفته‌اند، رادارهای آنها شلیک موشک را تشخیص داده‌اند.

معاون دفتر رسانه‌ای نیروهای یونیفل گفت، رادارهای این نهاد همچنین آتش‌باری سنگین ارتش اسرائیل در پاسخ به شلیک موشکی از جنوب لبنان را مشاهده کرده است.

گفتنی است که آخرین پرتاب موشک از لبنان به اسرائیل در ماه مه گذشته در جریان جنگ 11 روزه میان اسرائیل و جناح های فلسطینی در نوار غزه صورت گرفت.

هفته گذشته، اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل از سرنگونی یک پهپاد در داخل خاک لبنان خبر داد.

ادرعی در حساب توئیتر خود نوشت كه پهپاد هنگام انجام یک ماموریت عادی سقوط كرد.

او افزود این حادثه در نتیجه «نقص فنی» این پهپاد رخ داده است.

ادرعی همچنین افزود: «هیچ نگرانی از درز یافتن اطلاعات از این پهپاد وجود ندارد».

هفته گذشته بین اسرائیل و شبه‌نظامیان حزب‌الله در لبنان تنش‌هایی مشاهده شد. اسرائیل حزب‌الله را به تلاش برای قاچاق اسلحه به داخل خاک این کشور متهم می‌کند.

اسرائیل در سال 2006 با حزب الله لبنان که توسط ایران به موشک‌های پیشرفته مجهز شده است، وارد جنگ شد. از آن زمان تاکنون منطقه مرزی میان اسرائیل و لبنان تقریبا آرام بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم