یک كاميون اسلحه حشد الشعبی در مرز سوريه و عراق مورد حمله پهپادی آمریکا قرار گرفت

این کامیون متعلق به شبه‌نظامیان عراقی «گردان های سیدالشهدا» در شرق سوریه نزدیک مرز عراق مورد حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پهپادهای آمریكایی، یک محموله اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان حشد الشعبی در شهرک السویعیه واقع در حومه شهر البوكمال سوریه را بمباران کردند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، سحرگاه یكشنبه 16 ژوئیه، پهپادهای آمریکایی این کامیون حامل اسلحه و مهمات را در اطراف منطقه البوکمال هدف قرار دادند. بنا به این گزارش، راننده این کامیون نیز کشته شد.

در حالی برخی گزارش‌ها گفتند که این کامیون متعلق به شبه‌نظامیان عراقی «گردان های سیدالشهدا» در شرق سوریه نزدیک مرز عراق مورد حمله قرار گرفت, برخی منابع تاکید کردند که محموله اسلحه متعلق به گروه «حزب‌الله عراق» است.

این درحالی است که یک منبع امنیتی عراقی به رسانه‌های این کشور گفته است کامیونی که هدف پهپاد آمریکایی قرار گرفت، حامل یک محموله مواد غذایی بوده و تلفانی جانی در بر نداشته است.

در همین حال برخی فعالان عراقی خاطرنشان کردند که شبه‌نظامیان ایرانی همواره از کامیون‌های توزیع سبزیجات و میوه‌ها برای حمل سلاح و مهمات از مکانی به مکان دیگر به‌ویژه از مناطق مرزی سوریه و عراق استفاده می‌کنند.

پیشتر دیدبان حقوق بشر سوریه، در 28 ژوئن، در گزارشی گفته بود در حمله هوایی جنگنده‌های آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز عراق و سوریه دست‌کم 7 نفر کشته شدند.

در مقابل شبه‌نظامیان وابسته به ایران طی ماه‌های گذشته دست‌کم 50 بار با موشک‌های کاتیوشا یا پهپادهای انفجاری به پایگاههای آمریکایی در عراق و سوریه حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید