آمریکا پیشمرگه‌های کردستان عراق را مجددا به اسلحه تجهیز می‌کند

تجهیز تسلیحاتی پیشمرگه‌های اقلیم کردستان در راستای برنامه مبارزه با تروریسم انجام می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه «روداو» کردستان عراق روز شنبه 17 ژوئیه گزارش داد که «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش» به رهبری آمریکا محموله جدیدی از اسلحه را به پیشمرگه‌های اقلیم کردستان عراق تحویل داده است.
ارسال این محموله اسلحه به عنوان بخشی از برنامه تسلیحاتی ایالات متحده به نیروهای پیشمرگه برای مقابله با تروریسم انجام می‌گیرد.
بنا به این گزارش، قارمان کمال، معاون رئیس ستاد نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق ورود یک محموله جدید تسلیحاتی و برخی کمک‌های لجستیکی به اقلیم کردستان را تایید کرد.
شبکه خبری روداو، به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت پیشمرگه اعلام کرد، این محموله بخش دیگری از کمک‌های ائتلاف بین‌المللی است.
طبق این گزارش، محموله جدید شامل مواد و تجهیزات لجستیکی نظامی است که در تاریخ 15 ژوئیه تحت نظارت وزارت پیشمرگه و فرماندهی عملیات مشترک تحویل اقلیم کردستان عراق واقع شد

گفتنی است که چهارشنبه گذشته، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش بر لزوم همکاری با نیروهای عراقی و پیشمرگه‌ها برای جلوگیری از ظهور مجدد این سازمان تروریستی تأکید کرد.
ائتلاف بین المللی در صفحه توئیتر خود نوشت:«همکاری مستمر ما با شرکایمان از نیروهای عراقی و پیشمرگه‌ها اقلیم کردستان با هدف شکست داعش و جلوگیری از ظهور مجدد این سازمان تروریستی در عراق و سوریه است».
ائتلاف بین‌المللی افزود: «تسلیحاتی پیشمرگه‌های کردستان عراق از سوی ایالات متحده آمریکا با هدف مقابله با داعش صورت می‌گیرد. این برنامه با نظارت کامل برای موفقیت مأموریت ما و حفظ شرکایمان و همکاری‌های ما با شرکایمان ضروری است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید