حملات جنگنده‌های روسیه به مواضع داعش در صحرای سوریه

طبق آمار دیدبان حقوق بشر سوریه از مارس 2019 تاکنون 153 شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دید‌بان حقوق بشر سوریه، چهارشنبه 14 ژوئیه، اعلام کرد، جنگنده‌های روسی بیش از 20 بار مناطق انتشار هسته‌های باقی‌مانده «داعش» در شرق صحرای حمص و صحرای رقه را هدف قرار دادند.

این نهاد حقوق بشری از درگیری شدید نیروهای رژیم اسد و شبه‌نظامیان وفادارش از یک سو و عناصر داعش مستقر در مناطق صحرایی از سوی دیگر خبر داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه، در گزارش خود گفته است که مناطق صحرایی شرق حمص و الرقه، طی 24 ساعت گذشته شاهد حملات مکرر داعش به مواضع نیروهای سوریه و واکنش متقابل نیروهای ارتش سوریه و حملات جنگنده‌های روسیه به این گروه بوده است.

طبق این گزارش، درگیری‌های میان داعش و نیروهای سوری، 5 کشته و تعدادی زخمی بر جا گذاشت.

منابع سوری روز گذشته گزارش دادند که یک فرمانده میدانی در «تیپ قدس» وابسته به شبه‌نظامیان فلسطینی‌ طرفدار اسد، به همراه سه نفر دیگر که او را همراهی می‌کردند، بر اثر انفجار مین کنار جاده‌ای در صحرای تدمر در حومه شرقی حمص کشته شدند.

طبق آمار دیدبان حقوق بشر سوریه، از ماه مارس 2019 تاکنون، 1498 تن از نیروهای سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران طی درگیری‌هایی با داعش در صحرای سوریه کشته شدند. برخی از این افراد از نیروهای رژیم سوریه و برخی از شبه‌نظامیان وابسته به ایران که از کشورهای مختلف مانند افغانستان، عراق و پاکستان توسط سپاه قدس برای جنگ در سوریه اعزام شدند، هستند.

بر اساس این گزارش، طی این مدت، 153 شبه‌نظامی وابسته به ایران، در جریان حملات هوایی اسرائیل، بمب‌گذاری‌، کمین داعش در غرب فرات و صحرای دیرالزور، رقه، حمص، سویدا ، حماه و حلب کشته شدند.

در حملات مکرر داعش به این مناطق بیش از 4 غیر نظامی از جمله کودکان و زنان کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر به نقل از منابع خود گفته است که در این فاصله زمانی، 968 تن از عناصر داعش نیز کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم