اسرائيل: همه ابزار و توانمندی‌ها را برای مقابله با «حزب‌الله» به‌کار می‌گیریم

ارتش اسرائیل می‌گوید، «حزب الله» لبنانی‌ها را سپر انسانی قرار داده و زاغه سلاح در نزدیکی یک مدرسه احداث کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، تاکید کرد کشورش از همه ابزار و توانمندی‌ها برای مقابله با گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنانی مورد حمایت ایران برخوردار است.

نخست وزیر اسرائیل چهارشنبه 14 ژوئیه در اظهاراتی حزب‌الله را «دشمن مشترک اسرائیل و مردم لبنان» توصیف کرد و افزود که «حزب‌الله تحت فرمان ایران فعالیت می‌کند و با این اقدامات لبنانی‌ها و آینده‌ آنها را به خطر می‌اندازد».

بنت همچنین تاکید کرد که به هیچ کشور یا گروهی اجازه نخواهد داد امنیت اسرائیل، حاکمیت و شهروندان آن را به خطر بیاندازد.

احداث زاغه سلاح و مهمات در نزدیکی یک مدرسه

از سویی دیگر اوخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز چهارشنبه در بیانیه‌ای فاش کرد، شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان یک انبار اسلحه در 25 متری مدرسه‌ای در روستای «عبا» در منطقه نبطیه، ایجاد و مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در آنجا مخفی کرده‌اند.

ادرعی در این بیانیه هشدار داد که این زاغه سلاح و مهمات یکی از هزاران هدفی است که فرماندهی ارتش اسرائیل در شمال، آنها را شناسایی کرده و در هر جنگی در آینده آنها را هدف قرار خواهد داد.

خطری که 300 دانش‌آموز لبنانی را تهدید می‌کند

ادرعی افزود، این زاغه سلاح و مهمات در قلب محله‌های مسکونی احداث شده و تنها چند متر با مدرسه دولتی که بیش از 300 دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کنند قرار گرفته که این اقدام حزب‌الله جان دانش‌آموزان را معرض خطر قریب‌الوقوع قرار می‌دهد.

او خاطرنشان کرد که حزب‌الله لبنان به طور غیرمسئولانه‌ای اقدام به ساخت انبارهای نظامی خود در میان مناطق مسکونی کرده و جان شهروندان لبنانی را به خطر می‌اندازد.

این انبار اسلحه تنها یکی از هزاران اهداف مشابهی است که شهروندان لبنان را در معرض خطر قرار می‌دهد و مانند یک بمب ساعتی هر لحظه ممکن است منفجر شوند.

قاچاق اسلحه از طریق مرزها

پیشتر اوخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، از خنثی کردن بزرگترین عملیات قاچاق اسلحه در مرز لبنان طی سال‌های گذشته خبر داد. او گفت تعداد 43 قطعه سلاح در منطقه الغجر توقیف شد.

ادرعی، شنبه گذشته، در توییتر نوشت، تیم شناسایی ارتش اسرائیل جمعه گذشته مظنونانی که به صورت مخفیانه وسایل حاوی اسلحه را از لبنان به اسرائیل حمل می‌کردند، مشاهده کردند.

او همچنین افزود كه ارتش در حال بررسی احتمال حمایت حزب الله لبنان از این عملیات قاچاق اسلحه به اسرائیل است و همزمان پلیس در حال تحقیق درباره هویت افرادی است که در این عملیات قاچاق اسلحه دست داشته‌اند.

ادرعی خاطرنشان كرد كه مدتی پیش مشخص شد یک مقام ارشد حزب‌الله كه سمت مشاور امنیتی سابق دبیرکل این حزب‌ را بر عهده داشت در قاچاق مواد مخدر و اسلحه به مرزهای اسرائیل نقش داشته است

بیشترین بازدید موضوعات مهم