ارتش ملی یمن یک مرکز استراتژیک در استان مارب را آزاد کرد

آزادسازی مرکز «الرحبه» و تسلیم شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی به نیروهای دولت قانونی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن، شامگاه چهارشنبه، 14 ژوئیه، از بازپس‌گیری مرکز استراتژیک «الرحبه» در جنوب استان مارب از دست حوثی‌ها خبر داد.

استان مارب، در شمال شرقی یمن واقع شده است از یک سال سال پیش شاهد شدیدترین حملات نظامی حوثی‌ها بود.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای ارتش با حمایت مقاومت مردمی در یک عملیات نظامی گسترده که سحرگاه روز چهارشنبه آغاز شد، توانستند، مناطق مهم و استراتژیک از جمله مرکز «الرحبه» در جنوب استان مارب را از دست کودتاگران حوثی آزاد کنند.

در بیانیه همچنین آمده است، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در جبهه جنوب مارب پس از فرار فرماندهانشان، خود را به نیروهای مقاومت و ارتش تسلیم کردند.

منابع میدانی تاکید کردند که نیروهای ارتش ملی یمن در جبهه‌های مارب همچنان در حال پیشروی هستند.

این در حالی است که خطوط دفاعی حوثی‌ها طی هفته گذشته در تمام جبهه‌ها به‌ویژه در استان‌های مارب و البیضاء شاهد فروپاشی گسترده‌ای بوده است.

بنا بر گزارش مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، در این عملیات، جنگنده‌‎های ائتلاف عربی به رهبری سعودی با پوشش هوایی مواضع شبه‌نظامیان حوثی را به شدت بمباران کرده و ده‌ها شبه‌نظامی حوثی کشته و زخمی شدند.

در این عملیات همچنین ده‌ها حوثی به اسارت در آمده و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات جنگی از جمله تعدادی نفربر، توپخانه سنگین و انواع اسلحه و مهمات متعلق به این گروه به دست نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن افتاده است.

ارتش ملی یمن همچنین از سرنگونی یک پهپاد حوثی در مارب خبر داد.

در جبهه‌های المشجع و الکساره نیز نیروهای ارتش ملی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی انجام دادند که نتیجه این حملات، شماری از حوثی‌ها کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید