مقامات اربیل:«طرح حمله به غیرنظامیان در عید قربان» خنثی شد

گروه تروریستی 10 نفره هنگام تدارک برای حمله، شناسایی و دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز مبارزه با تروریسم در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق، از خنثی کردن طرح حمله به غیرنظامیان و تأسیسات دولتی در روز عید قربان خبر داد.

مرکز مبارزه با تروریسم دولت اقلیم کردستان عراق سه‌شنبه 13 ژوئیه در بیانیه‌ای گفت: « اعضای یک گروه تروریستی 10 نفره که برای حمله به غیرنظامیان و تاسیسات دولتی در روز عید قربان طرح‌ریزی می‌کردند قبل از اقدام به اجرای این توطئه و حین تدارک برای حمله، شناسایی و دستگیر شدند».

به گزارش خبرگزاری عراق، مرکز مبارزه با تروریسم اربیل گفته است که تروریست‌ها قصد داشتند این عملیات را قبل از عید قربان در اربیل انجام دهند.

حمله با پهپاد انفجاری

مرکز مبارزه با تروریسم اربیل هفته پیش در گزارشی از حمله با پهپاد انفجاری به فرودگاه اربیل که در نزدیکی کنسولگری ایالات متحده آمریکا در این شهر واقع شده، خبر داده بود.

فرماندهی عملیات مشترک در عراق، عصر روز پنجشنبه اعلام کرد که به نتایج مهمی درباره حمله‌ای که فرودگاه اربیل را هدف قرار داده دست یافته است.
این فرماندهی همچنین از دستگیری افرادی که در حملات راکتی هفته گذشته نقش داشته‌اند، خبر داد.

تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک، گفت: «هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد، منطقه سبز و اربیل ناشی از یک خلل امنیتی امنیتی بوده است. او تاکید کرد که اقدامات متقابل برای رفع این خلل امنیتی انجام گرفته است».

الخفاجی افزود:«تحقیقات درباره حملات اخیر انجام گرفت و مدارکی نیز جمع‌آوری شده است».

او با تأکید بر اینکه تلاش‌های امنیتی زیادی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد:«ما به نتایج بسیار بزرگ و مهمی رسیده‌ایم که روند دستگیری افرادی که در این حملات دست داشتند را تسریع می‌کند. ما اقدامات بازدارنده را به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح انجام خواهیم داد».

فرماندهی عملیات مشترک در عراق همچنین از دستگیری بسیاری از عاملان این حملات و افرادی که با آنها در تماس بودند، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید